Okna drewniano-aluminiowe – ciepłe, wytrzymałe, bezpieczne

Dobór odpowiednich okien do domu jednorodzinnego ma szczególne znaczenie. To dzięki właściwie dopasowanej stolarce można uzyskać nie tylko wymagane ciepło, ale również zabezpieczyć swój dom przed włamaniami i sprawić, że mieszkanie w nim będzie jeszcze wygodniejsze!

Okna drewniano-aluminiowe – gdy plastik i drewno nie są najlepszym wyborem

Na rynku znajduje się obecnie wiele typów okien. Najpopularniejsze z nich to okna PCV, które nazywane są także plastikowymi. Są szczelne, niedrogie, nie wymagają konserwacji, ale nie odpowiadają każdemu inwestorowi ze względu na ich stabilność i poziom izolacji termicznej. W takim przypadku wybór często pada na okna drewniane – wytrzymałe, ciepłe, a także przyjazne dla środowiska naturalnego. Niestety, wymagające również systematycznej konserwacji, zwłaszcza od strony zewnętrznej. Wówczas najlepszym rozwiązaniem są okna drewniano-aluminiowe, które wykonane są z wysokiej klasy drewna litego oraz z aluminium.

Okna drewniano-aluminiowe – konstrukcja i zastosowane materiały

Pod względem swojej konstrukcji okna drewniano-aluminiowe wykorzystują dwa główne materiały – drewno oraz aluminium. Od strony zewnętrznej okna posiadają konstrukcję aluminiową, która chroni je przed czynnikami zewnętrznymi związanymi z aurą. Wobec tego nie wymagają one wtedy konserwacji i mogą służyć na lata. Od wewnątrz okna drewniano-aluminiowe wykończone są drewnem, które odpowiada za izolację i dodatkowo powoduje, że wnętrza prezentują się jeszcze bardziej przytulnie.

Okna drewniano-aluminiowe – najważniejsze zalety

Oprócz braku potrzeby konserwacji konstrukcji okna od strony zewnętrznej, okna drewniano-aluminiowe mają również szereg innych zalet. Przede wszystkim są to okna bardzo ciepłe, które mają niski poziom przepuszczalności energii cieplnej – z tego względu mogą być stosowane także w budynkach energooszczędnych i pasywnych, gdzie liczy się maksymalny poziom termoizolacji. Także okna drewniano-aluminiowe są bezpieczne – można zakupić je w klasach bezpieczeństwa RC1 oraz RC2, dlatego też zapewniają domownikom spokój i bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here