Drzwi zewnętrzne z naświetlem – stylowe i praktyczne!

Wielu kupujących decyduje się na drzwi zewnętrzne wyposażone w niewielkie przeszklenie. W sprzedaży znajdziemy jednak także drzwi zewnętrzne z naświetlem, które wpuszczają do wnętrza znacznie więcej światła.

Znalezienie odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego może być poważnym wyzwaniem. W sprzedaży znajduje się pełna gama różnych modeli drzwi, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale także parametrami technicznymi. Wśród dostępnych modeli znajdują się także drzwi zewnętrzne z naświetlem, które określane jest również mianem doświetla. To nieotwierane, przeszklone konstrukcje, które umieszcza się po bokach lub nad skrzydłem drzwi. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Drzwi zewnętrzne z naświetlem – naturalne światło w przedsionku

Najważniejszą zaletą drzwi z naświetlem jest dostęp do naturalnego światła słonecznego, także w przedsionkach, w których nie ma zamontowanych okien. Naświetla zamontowane po bokach czy nad drzwiami efektownie doświetlają wnętrza, co przekłada się także na oszczędność na energii elektrycznej – w ciągu dnia nie trzeba włączać oświetlenia w przedsionku. Warto także wskazać, że drzwi zewnętrzne z naświetlem wybierane są także do domów energooszczędnych i pasywnych – wpuszczane przez nie światło słoneczne dogrzewa wtedy wnętrza. Ze względu na szczelną konstrukcję naświetla nie powodują wyziębienia pomieszczeń.

Drzwi zewnętrzne z naświetlem – efektowny wygląd domu

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia estetyki – drzwi zewnętrzne z naświetlem wyglądają bardzo efektownie zarówno z domami w stylu nowoczesnym, jak również tym bardziej tradycyjnym.Do dyspozycji jest szeroka gama naświetli. Mogą mieć postać zwykłych tafli szkła w prostej ramie, ale można także zamówić drzwi zewnętrzne z naświetlem bardziej dekoracyjnymi – z ozdobnymi szprosami, a nawet witrażami. Dzięki temu budynek może prezentować się jeszcze bardziej efektownie! Zatem drzwi zewnętrzne z naświetlem to doskonały wybór do różnych domów jednorodzinnych – to stylowe i praktyczne rozwiązanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here