Co zrobić, kiedy pilot do bramy nie działa?

0
14139

Jeśli na posesji mamy zamontowaną bramę automatyczną to doskonale wiemy, jakie to dla nas spore udogodnienie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią bramę i zlecić monterom uruchomienie jej i centrali sterującej. Dodatkowo, warto kupować wyłącznie te akcesoria, które pochodzą od profesjonalnych i wiarygodnych producentów. Podstawowe urządzenia z tego zakresu to piloty.

Jak działają piloty do bram automatycznych?

Nadajniki radiowe, czyli piloty do bram służą do automatycznego otwierania oraz zamykania bramy wjazdowej bądź też garażowej. Sterowanie pilotem odbywa się drogą radiową. Pilot wysyła bowiem sygnał do odbiornika wbudowanego w siłownik jaki napędza bramę. Sygnał jest też później przesyłany do centrali sterującej pracą siłownika. Piloty mogą działać od 2 do 3 lat, jednak po tym czasie zazwyczaj należy w nich wymieniać baterie. Oczywiście, może zdarzyć się tak, że pilot szybciej będzie niesprawny, aczkolwiek zdarza się to bardzo rzadko. Zazwyczaj wynika to z nieprawidłowej obsługi pilota bądź też ma to miejsce wtedy, kiedy pilot zostanie zakupiony jako tańszy zamiennik, nie od renomowanego producenta. W związku z tym, warto być wyczulonym podczas zakupu i nabyć wyłącznie wysokiej jakości pilot.

Pilot może przestać działać, jeśli przebywa za długo na mrozie lub w nagrzanym samochodzie. Dodatkowo, pilot może okazać się także niesprawny wtedy, kiedy chcemy otworzyć bramę, jednak w jej pobliżu znajduje się przeszkoda, na przykład wysokie drzewo. Inne sytuacje, kiedy piloty do bram nie działają to: przysłonięcie fotokomórki roślinami, zabrudzenie listwy zębatej, włączone zapięcie przeciwprzepięciowe, wyłączające dopływ prądu do siłownika. Inne powody to: przerwa w dostawie prądu, albo brama napotyka przeszkodę na swojej drodze. Uszkodzony może też być odbiornik radiowy bądź antena.

Dlatego też, każdorazowo należy ustalić przyczynę tego, że pilot nie działa. Nie zawsze bowiem może to wynikać z jego strony, lecz może być rezultatem nieprawidłowo działającej bramy lub czynników zewnętrznych. Należy być wyczulonym na tego typu sytuacje.

Ogromna wygoda użytkowania

Posiadanie bramy automatycznej wiąże się naprawdę z ogromną wygodą użytkowania. Kiedy kupimy profesjonalny osprzęt to już w ogóle nie musimy przejmować się tym, że spędzimy więcej czasu przy wyjeździe z domu lub będziemy czuć się niekomfortowo z uwagi na złe warunki atmosferyczne. Nie jest więc czymś dziwnym, że w momencie, w którym piloty do bram nie działają jak należy to każdy właściciel chce zrobić wszystko, aby ten stan rzeczy zmienić jak najprędzej. W pierwszej kolejności, bardzo ważne jest to, by dokładnie upewnić się co do przyczyny tego, że pilot nie działa. Jak już bowiem wspomniano, może to absolutnie nie wynikać z działania pilota.

Natomiast, kiedy nabierzemy stuprocentowej pewności, że pilot, jaki wybraliśmy wyładował się to musimy zanieść go do serwisu, w celu wymiany baterii. Dodatkowo, jeśli podejrzewamy, że nie chodzi o baterię, a jest większa awaria – to również musimy pójść do serwisu, wyjaśnić wszystko jak najprędzej i albo oddać pilota do naprawy, albo kupić nowy – jeśli nie będzie innego wyjścia.

Bezbłędne działanie pilota do bramy jest gwarancją tego, że można będzie cieszyć się użytkowaniem bramy automatycznej tak długo jak to możliwe. Zapamiętanie kilku kwestii, bezpośrednio wpływających na to, jak działa pilot ma niemałe znaczenie, gdyż nie będzie mowy o tym, że urządzenie te będzie źle użytkowane. Jak widać, ma to spore znaczenie, chociażby ze względu na sam komfort.

Oczywiście, pilot musi działać bezbłędnie także patrząc na poziom bezpieczeństwa na terenie posesji, na której znajdować będzie się brama. Kiedy bowiem wyjedziemy z domu, a brama będzie źle zamknięta to pojawia się uzasadnione ryzyko kradzieży, z uwagi na to, że coraz częściej bramy automatyczne są montowane w garażach, bezpośrednio posiadających wejście do domu.

Kwestie związane z bezawaryjnym działaniem pilota są bardzo istotne i nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek niedopatrzenia w tym zakresie. Analogicznie, odnosi się to do pozostałych akcesoriów, bezpośrednio związanych z bramą automatyczną.

Szybkie działanie

Jeżeli tylko zauważymy, że pilot do bramy nie działa jak należy to z naszej strony musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej zareagować. Szybkie działanie pozwoli na ponowne korzystanie z bramy na co dzień. Zawsze, kiedy tylko mamy jakieś wątpliwości, czy to do obsługi bramy, czy do tego, jak działa pilot – powinniśmy pytać ekspertów. W tym wypadku będą to monterzy albo ekspedienci w sklepie zajmującym się sprzedażą akcesoriów do bram automatycznych. W związku z tym, należy pamiętać, by kupować pilot nie tylko o konkretnej częstotliwości, ale by był on też dedykowany konkretnej bramie.

Przemyślany zakup pilota do bramy automatycznej będzie gwarancją tego, że w późniejszym czasie nie będziemy w ogóle myśleć o tym, jak funkcjonuje pilot bądź też, że coś należy zmienić, by działał on jeszcze lepiej. W tej chwili, producenci oferują bowiem wyspecjalizowany, wysokiej jakości osprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here