Lampa do paznokci

Jeśli zamierzasz samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy, potrzebna Ci będzie lampa do paznokci, która jest niezbędna dla utwardzania lakieru. Na rynku dostępnych jest jednak tak wiele modeli lamp, że trudno podjąć decyzję. UV czy LED? Mniejsza czy większa moc lampy? Jaki kształt wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Gdy kilkanaście lat temu pojawiły się lakiery hybrydowe na rynku, błyskawicznie zyskały popularność. Kobiety pokochały manicure hybrydowy przede wszystkim za jego trwałość, szybkość wykonania i ogromną gamę kolorów, która pozwala na niezliczoną ilość stylizacji. Okazało się też, że aplikacja lakieru hybrydowego nie jest skomplikowana, a manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczą podstawowe umiejętności, które większość pań przecież ma, odpowiedni zestaw preparatów, specjalna lampa do paznokci utwardzająca lakier hybrydowy i można cieszyć się pięknymi paznokciami nawet przez cztery tygodnie. Gdy przygotowujemy się do wykonywania manicure hybrydowego, najważniejszy jest wybór odpowiedniej lampy.

Lampa do paznokci – UV czy LED?

Lampy UV wyposażone są w żarówki emitujące promienie UV. Lakiery hybrydowe muszą być utwardzanie w nich przez około 2 minuty, ale czas ten należy wydłużyć w przypadku lakierów o dużej pigmentacji. Lampy UV są tańsze niż lampy LED, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że żarówki w nich się przepalają i trzeba je wymieniać.

Z kolei lampy LED wyposażone są w diody LED, które w zasadzie nie wymagają wymiany. Korzystanie z tego typu lampy to znacznie krótszy czas naświetlania, co zdecydowanie skraca czas wykonania całego manicure. Lampy LED są nieco droższe, ale rekompensuje to niższe zużycie energii elektrycznej.

Jaka moc lampy do paznokci?

Podstawą dobrze wykonanego manicure hybrydowego jest perfekcyjne utwardzenie lakieru. To prawda, że im większa moc lampy, tym urządzenie szybciej i skuteczniej działa. Jeśli lampa do paznokci ma być używana w domu, to wystarczy wybrać tę o mocy 35-40 W. Do użytku profesjonalnego poleca się jednak lampy o większej mocy, nawet około 70 W. Świetnie sprawdzają się też lampy mające regulację mocy, bo wówczas nie zawsze trzeba korzystać z maksymalnych jej wartości, powodujących czasem delikatne pieczenie skóry dłoni.

Jaki kształt lampy do paznokci?

Najbardziej popularne kształty lamp to tak zwane mostki, czyli lampy otwarte oraz budki, czyli urządzenia zamknięte. W pierwszej chwili wydaje się, że otwarta lampa jest mniejsza, zgrabniejsza i bardziej poręczna, ale jak mówi stare porzekadło: nie wszystko złoto, co się świeci. W otwartych lampach światło ucieka nieco na boki, co może powodować nierównomierne utwardzanie lakieru hybrydowego i innych preparatów niezbędnych do wykonywania manicure. Najlepszą opcją wydaje się więc lampa typu budka. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jej wielkość, szczególnie wówczas, jeśli zamierza się wykonywać manicure hybrydowy na paznokciach stóp. Stopa musi bez problemu mieścić się w lampie, a niestety nie każde urządzenie na to pozwala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here