Kominek zapachowy

Przyjemny zapach we wnętrzach poprawia nastrój, może relaksować oraz maskować nieprzyjemne aromaty. Ulubione zapachy pochodzą ze świec zapachowych, kadzideł, rozpylanych perfum, ale też z kominków zapachowych. Już kilka kropel rozpuszczonego w wodzie olejku eterycznego odmienia wnętrze i odświeża powietrze. Olejki na długo aromatyzują powietrze, wystarczy tylko delikatnie je podgrzać.

Dlaczego warto mieć zapachowy kominek?

Olejki eteryczne rozprowadzane w pomieszczeniach bardzo szybko odświeżają powietrze, wprowadzają do wnętrza przyjemny aromat, który poprawia samopoczucie oraz odpręża. Kominek zapachowy jest piękną dekoracją, która może zdobić półki. Mnogość kolorów, wzorów oraz kształtów sprawia, że odpowiedni kominek będzie pasować do każdego stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Kominek jest prosty w obsłudze, wymaga jedynie podgrzewaczy oraz ulubionych olejków, które zostały rozpuszczone w wodzie. Olejki skutecznie maskują zapach zwierząt domowych lub tytoniu. Wystarczy napełnić pojemniczek oraz zapalić świeczkę, aby pomieszczenie zaczęło wypełniać się aromatem.

Kominki do aromaterapii — jak je wybierać?

Kominki zapachowe mogą być pięknymi dekoracjami wnętrz. Używane są nie tylko w mieszkaniach, ale też w hotelach oraz w gabinetach odnowy biologicznej. Ich zadaniem jest podgrzewanie zapachowych olejków, które unoszą się w powietrzu i wypełniają przestrzeń niesamowitym aromatem. Kominek najczęściej jest wykonany z ceramiki. To materiał bardzo odporny na wysoką temperaturę, dlatego można go bezpiecznie podgrzewać przy użyciu świeczek. Kominek zapachowy z ażurowymi ściankami pięknie wygląda w ciemności. Światło przenika przez otwory i tworzy niesamowite efekty wizualne. Oryginalnymi produktami są kominki do kadzideł, które mają specjalne żłobienia — dym z kadzidełka opada kaskadą w dół, co daje niepowtarzalny efekt.

Kominki do wosku i do kadzideł

Inne rodzaje kominków zapachowych, które cieszą się popularnością, pozwalają rozprowadzić ulubiony zapach kadzidła lub rozgrzanego wosku. Naturalne woski nasycone są owocowymi, kwiatowymi i orientalnymi zapachami. Już po chwili od rozgrzania wosku w pomieszczeniu zaczyna unosić się naturalny i przyjemny zapach. Kominek zapachowy do kadzideł jest produktem chętnie wybieranym przez miłośników medytacji oraz ćwiczeń relaksacyjnych. Dym kadzidła wspaniale wygląda, jeśli wybierze się kominek ze specjalnymi żłobieniami. Różne kształty kominków pozwalają wybrać produkt, który najbardziej przypadnie do gustu. Kominki pasują do każdego wnętrza, są też doskonałym prezentem dla bliskiej osoby, która uwielbia relaks w otoczeniu aromatycznych olejków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here