Usuwanie tatuażu kolorowego - dziś jest to prostsze niż myślisz!

Dla specjalistów medycyny estetycznej ogromną trudnością było usuwanie czarnych tatuaży, nie wspominając już o kolorowych barwnikach, których usunięcie było praktycznie niemożliwe. Dziś jednak możemy w prosty sposób pozbyć się tatuażu niemal każdego rodzaju i koloru, a umożliwiają nam to lasery pikosekundowe, które stanowią obecnie największe osiągnięcie w dziedzinie laseroterapii. Dlaczego podczas usuwania tatuażu warto zdecydować się na zabieg przy pomocy lasera PicoSure lub Discovery Pico? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, w której można skorzystać z tych innowacyjnych urządzeń, podpowiadamy, w czym tkwi sekret technologii pikosekundowej!

Usuwanie tatuażu czarnego i kolorowego

Jeżeli wydaje nam się, że kolor tatuażu nie ma większego znaczenia przy zabiegu jego usuwania, jesteśmy w wielkim błędzie. Wbrew pozorom to nie najjaśniejsze, a najciemniejsze tatuaże są najłatwiejszymi w usuwaniu – podczas zabiegu bez problemu pozbędziemy się barwnika czarnego, podczas gdy pigment biały, którego światło laserowe kompletnie nie zauważa, pozostanie na skórze praktycznie nienaruszony. Jeszcze do niedawna specjaliści mieli problem także z takimi kolorami, jak zielony, żółty czy czerwony, jednak dziś problem ten rozwiązują w całości lasery pikosekundowe. Wspomniany przez nas laser PicoSure jest prawdziwym pogromcą tatuaży w kolorze niebieskim i zielonym, podczas gdy laser Discovery Pico (o większej mocy działania), jak żaden inny laser radzi sobie z tatuażami żółtymi, czerwonymi czy brązowymi. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie przyznają, że lasery te pozwalają na przeprowadzenie kompleksowej terapii usuwania tatuaży w różnych kolorach.

Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym – zalety zabiegu

Skuteczne usuwanie tatuaży w różnych kolorach to tylko jedna z wielu zalet, jakie mają do zaoferowania lasery pikosekundowe. W tym przypadku na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że przy pomocy laserów PicoSure i Discovery Pico możemy wykonać skuteczny i w pełni bezpieczny zabieg usuwania tatuażu. Ultrakrótka wiązka światła laserowego wnika w głębokie warstwy skóry i rozbija pigment na mikroskopijnej wielkości elementy bez naruszania zewnętrznej warstwy skóry i narażania pacjenta na poparzenie. Kontakt światła laserowego ze skórą jest tak krótki, że zabieg jest nie tylko wysoce bezpieczny dla pacjenta, lecz także praktycznie bezbolesny. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają, że w odróżnieniu od starszych systemów laserowych, zabieg przy pomocy laserów pikosekundowych może odbywać się bez zastosowanego wcześniej znieczulenia.

Laserowe usuwanie tatuażu w błyskawiczny sposób

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico pozwalają na usunięcie niechcianego tatuażu nie tylko w bezpieczny i skuteczny, lecz także bardzo szybki sposób. Sama procedura zabiegowa trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (w zależności od wielkości tatuażu), zaś pierwsze efekty zabiegu będziemy mogli podziwiać już po pierwszym wykonanym zabiegu – w przeciągu kilkunastu dni od zakończenia procedury zabiegowej tatuaż będzie się stopniowo rozjaśniał. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę, że dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów niezbędne będzie przeprowadzenie pełnej terapii składającej się z kilku lub kilkunastu zabiegów, jednak w porównaniu do starszych systemów laserowych, lasery pikosekundowe pozwolą nam pozbyć się problemu nawet kilka razy szybciej.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania tatuaży znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here