Dresówka

Dzianiny dresowe przeżywają swój prawdziwy renesans i to nie tylko za sprawą zdarzeń ostatnich miesięcy i powszechnej pracy zdalnej w domu. Ta część populacji, która cieszy się przywilejem wyraźnego podziału dnia na dwie sfery: pracę i dom, zawsze preferowała myślenie o ubraniu w myśl tych podziałów. Do pracy obowiązuje strój formalny, który natychmiast należy z siebie zdjąć, gdy tylko przekroczy się próg domu. A tam czeka już wygodne, miłe w dotyku, komfortowe ubranie, które pozwala na swobodne poruszanie się po domu.

Dziany dresowe nie muszą zamienić się w dres

Jeszcze do niedawna dzianina dresowa kojarzyła się nam wyłącznie z dresem. Dres niezbędny do aktywności sportowej również przechodził ewolucję, ale dla wielu osób kojarzy się on wyłącznie z treningiem wyczynowym czy amatorskim. Zwykle taki dres był używany aż do efektu pełnego sprania a potem zamieniany na nowy. Ten sprany natomiast stawał się tzw. strojem domowym, przeznaczonym do domowych prac i odpoczynku. Moda uliczna, która dokonała niebywałej ewolucji w światowej modzie oraz ostatnie miesiące pandemii przewartościowały nasz stosunek do dresowej dzianiny. Okazało się bowiem, że najpierw dres sportowy, a potem wszelka odzież szyta z dzianin dresowych to najlepsza opcja stroju domowego, takiego jak np. https://dziane.pl/pl/18-dzianiny-dresowe. Nie doszłoby do tego jednak, gdyby nie cały i długi proces jaki zachodzi od wielu lat w modzie, również w naszym kraju.

Dzianiny dresowe w okresie pandemii

Kryzys zdrowotny, jaki dotknął większość współczesnego świata spowodował, że część pracy wykonujemy z domu. Pojawiło się rozszerzenie terminu praca zdalna, która z okazjonalnej przekształciła się w pracę zawodową wykonywaną w sieci z domu. Nagle okazuje się, że nie potrzebujemy formalnego stroju do pracy, a wręcz przeciwnie, nasz ubiór powinien być wygodny, miękki, dostosowany do mechaniki ruchu. I tutaj najlepsze okazały się dzianiny dresowe, ale wcale nie w postaci zużytego dresu, ale modnych, kolorowych, świetnie uszytych ubrań przeznaczonych do pracy w domu. Moda uliczna otrzymała nagle jeszcze jeden obszar oddziaływania – pracę z domu. Dzianiny dresowe muszą nagle połączyć wygodę z estetyką na poziomie pełnej akceptowalności formalnej. I ta trudna sztuka całkowicie się udała, poprzez nową stylistykę ubrań wykorzystujących cechy fizyczne dzianiny dresowej z estetyką, do jakiej przyzwyczajeni jesteśmy w pracy. Nowy trend ubrań korzysta mocno z estetyki stroju sportowego, ale już być nim nie musi. Przekształcił się w nową jakość, która pozostanie z nami na długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here