Kaftanik dla dzieci

0
1267

Zastanawiasz się jakie ubranie wybrać dla swojego dziecka? Teraz ludzie bardziej korzystają z body, jednak to nie zmienia faktu, że kaftanik niemowlęcy to niezbędna część garderoby. Czym w ogóle jest ta część garderoby? Kaftanik dla niemowlaka to nic innego, jak rodzaj koszulki z długim rękawem.

Takie rozwiązanie dla dziecka ma wiele zalet. Po pierwsze dobrze sprawdza się podczas każdej pogody. Ma najróżniejsze wzory, kolory i nadruki. Większość tych ubranek jest cała rozpinana, więc nie trzeba zakładać ich przez głowę, tym samym narażając dziecko na obtarcia. Można nosić kaftanik niemowlęcy sam z pieluszką (gdy jest cieplej), ale może też nosić go do spania, na przykład pod pajacykiem (w nocy). Jest kilka rodzajów kaftaników. Są takie, które zakłada się przez głowę i wygląda po prostu jak koszulka z długim rękawem i guziczkami na ramionach. Jednak te całościowo rozpinane wydają się najodpowiedniejszym rozwiązaniem, gdy dziecko wierci się podczas ubierania.

Istnieją także kaftaniki, ze sznureczkami po bokach. Łatwo się je zakłada jednak rodzice czasem narzekają, że sznureczki się plączą. Jak wybrać kaftaniki niemowlęce ? Wszystko oczywiście zależy od preferencji rodziców, jednak przedstawię tutaj kilka czynników, które ułatwią ten wybór.

Rozmiary są różne w różnych sklepach, i ciężko jest określić jaki rozmiar, będzie odpowiedni dla jakiego dziecka. Jednak jeśli dopiero spodziewasz się dziecka, musisz wiedzieć, że przeciętne niemowlaki noszą rozmiar 56. Jeśli spodziewasz się dziecka większego lub mniejszego niż średnia, wybierz rozmiar 44 lub 62. Nawet jeżeli wszystko wskazuje na to, że twoje dziecko, będzie przeciętne zawsze warto zaopatrzyć się w jedno mniejsze i jedno większe ubranko.

Lepiej być zabezpieczonym niż zupełnie nieprzygotowanym. Poza rozmiarem ważny jest rodzaj kaftanika, wcześniej przedstawiałam już różne kaftaniki. Wybór należy od ciebie i preferencji twojego dziecka! Na koniec zostawiłam najmniej istotną rzecz, czyli kolor, nadruki, wzór itp. Jest to także całkowicie zależne od ciebie, jedyne czym można się sugerować to płeć. Raczej nie kupi się przecież dziewczynce zielonego kaftaniku z robotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here