Cera ziemista - co ją powoduje?

Ziemista cera bardzo często wskazuje na to, że coś może się dziać w naszym organizmie. Przyczynami mogą być również stres oraz nieprawidłowa pielęgnacja. Jakie jeszcze mogą być przyczyny, takiego stanu skóry?

Najczęstsze przyczyny ziemistej cery

Nieprawidłowa dieta

Ziemista cera bardzo często wynika z nieprawidłowej diety. W takiej sytuacji, najlepiej jest na początku wykonać podstawowe badania krwi, które poinformują nas o brakach witaminowych i mineralnych oraz ewentualnej anemii.

Szara cera zwykle pojawia się, gdy w naszym organizmie brakuje witaminy B6, żelaza, miedzi oraz kwasu foliowego.

Nadmierny stres

Nadmierny stres może się również objawiać na skórze twarzy. Pod wpływem przewlekłego stresu organizm wydziela większą ilość kortyzolu oraz adrenaliny, w wyniku tego nasza skóra staje się blada i wydziela więcej sebum, niż dotychczas. Może to z czasem prowadzić do stanów zapalnych i trądziku.

Przeczytaj też: http://www.sistars.pl/aloes-jakie-ma-wlasciwosci/

Brak nawilżenia

Gdy skóra nie jest odpowiednio nawilżona, staje się cienka, traci elastyczność oraz zmianie ulega jej koloryt. Krem nawilżający powinien być podstawą w codziennej pielęgnacji, zarówno tej porannej, jak i wieczornej. Najlepszym wyborem będzie krem, który w składzie posiada kwas hialuronowy. Jest to składnik, który faktycznie nawilża skórę, a nie tylko tworzy na niej okluzję.

Krem najlepiej jest nakładać na lekko zwilżoną skórę twarzy, ponieważ w ten sposób zatrzymujemy w niej jak najwięcej wody.

Martwy naskórek

Gdy w ogólne lub nieregularnie wykonujemy peeling skóry twarzy, martwy naskórek zaczyna się nadmiernie gromadzić. Dodatkowo łączy się z sebum, co sprawia że skóra zmienia swoje zabarwienie. Peeling powinien być jednym z etapów pielęgnacji skóry twarzy, należy go wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Jeżeli posiadamy skórę wrażliwą i naczynkową, powinniśmy korzystać z peelingu enzymatycznego. Jest to delikatniejsza wersja.

Zanieczyszczenie środowiska

Zanieczyszczenie środowiska obecnie jest na niepokojącym poziomie. Ma to wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i kondycję naszej skóry. Gdy powietrze jest zanieczyszczone, sprzyja to działaniu wolnych rodników, które jak wiadomo są odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry. W takiej sytuacji pomocne jest stosowanie kremu do twarzy, który dodatkowo posiada wysoki filtr słoneczny oraz antyoksydanty.

Źródło: https://lifestylecoach.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here