Marzysz o pięknych rzęsach? Poznaj 7 super nawyków, które znakomicie wpływają na rzęsy

Nie ma co ukrywać, każda z nas marzy o zjawiskowym spojrzeniu! Każdego ranka dążymy do tego, by uzyskać piękne i długie rzęsy wykonując makijaż codzienny. O tym jak wykonać makijaż na co dzień i do pracy przeczytasz w innym artykule. W tym natomiast skupimy się na nawykach, które odmienią Twoje spojrzenie! Sprawdź, jakie to proste!

7 nawyków, które świetnie wpływają na rzęsy

Naturalnie piękne rzęsy to efekt, do którego dążymy na różne sposoby. Dzisiaj już nie tylko obfite tuszowanie może nam zagwarantować zjawiskowe spojrzenie. Coraz częściej sięgamy również po inne możliwości, dające trwałe efekty. Wybierając usługi przedłużania rzęs w profesjonalny salonach, możemy uzyskać zjawiskowe efekty dające naturalny wygląd. Pamiętać należy, żeby wybrać taki salon, w którym profesjonalnie wykonuje się rzęsy!

Możesz także zadbać o poprawę swoich naturalnych włosków, wystarczy trzymać się prostych nawyków:

  1. Nie pocieraj oczu – niestety to najczęstszy błąd i bardzo zły nawyk, który wpływa na nasze rzęsy. Częste pocieranie oczu dłonią sprawia, że dochodzi do silnego ucisku i łamania oraz wyrywania rzęs. W efekcie mogą się one silnie przerzedzić.
  2. Delikatnie zmywaj makijaż – wieczorem, kiedy jesteśmy już zmęczeni po całym dniu na nogach, jedyne, o czym marzymy to szybka kąpiel i spać. Niestety zmywanie makijażu na szybko również nie wpływa dobrze na rzęsy. Musimy zachować delikatność szczególnie przy demakijażu oczy. Wacik zwilżony odpowiednim preparatem należy delikatnie docisnąć do oczu i chwilę odczekać. Po chwili wystarczy delikatnie zetrzeć makijaż, zawsze kierując się ku zewnętrznym kącikom oczu. Zbyt silne pocieranie również doprowadza do wyrywania i łamania rzęs.
  3. Nie spij w makijażu – to niestety częsty błąd, który ma katastrofalny wpływ na nasze rzęsy. Regularne spanie w makijażu ma negatywny wpływ nie tylko na rzęsy, ale i na całą cerę. W przypadku rzęs doprowadza do ubytków. Rzęsy pokryte tuszem nie są w stanie oddychać, stają się więc wysuszone, kruche i delikatne.
  4. Nie sięgaj po wodoodporne tusze – ich stosowanie jest szczególnie częste w okresie letnim, choć niektórzy stosują taki tusz przez cały rok. W tego typu preparatach stosuje się dodatki, które gwarantują przetrwanie nieskazitelnego makijażu nawet w najtrudniejszych warunkach. Niestety z uwagi na swoje właściwości, przesuszają silnie rzęsy, znacznie je obciążając. Dodatkowo przy demakijażu usunięcie tuszu wodoodpornego wymaga silnego tarcia, co dodatkowo pogarsza kondycje naszych włosków.
  5. Regularnie zmieniaj tusz – to niezwykle ważne, aby często zmieniać maskarę. Wymieniając tusz co 3-4 miesiące, uchronisz się przed stanem zapalnym oczu. Pamiętaj również, by w momencie nabierania tuszu nie pompować do tubki powietrza. Doprowadza ono do szybszego wysychania tuszu, przez co trudniej się go nakłada i traci on swoją wartość.
  6. Sięgaj po eyeliner – zamiast doklejać sztuczne rzęsy dostępne w każdej drogerii, lepiej zastosuj eyeliner. Wizualnie pogrubi rzęsy i podkreśli makijaż oczu. Jeśli natomiast zależy Ci na wydłużeniu lub zagęszczeniu rzęs poprzez doczepienie sztucznych włosków, umów się na zabieg w profesjonalnym salonie. Wystarczy wpisać frazę rzęsy Mokotów, aby znaleźć mnóstwo salonów oferujących przedłużanie rzęs w stolicy.
  7. Stosuj odżywkę – regularne nakładanie odżywki na naturalne rzęsy, znacząco poprawia ich kondycję. Jeśli będziesz regularnie aplikować kosmetyk, wzmocnisz naturalne włoski. Pamiętaj jednak, by stosować go na oczyszczone rzęsy.

Jak widzisz, nawyki te wcale nie są trudne. Jeśli będziesz przestrzegać powyższych zasad, szybko zauważysz różnicę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here