Odkryj magię i piękno Kazimierza Dolnego, korzystając z hotelowych usług

0
1409

Kazimierz Dolny to niewielkie miasteczko, które niezmiennie przyciąga do siebie turystów pragnących odpocząć od zgiełku wielkich miast w przyjemniej atmosferze i w otoczeniu przyrody. Jest to miasteczko położone w województwie lubelskim, przy okazji więc wizyty w Kazimierzu warto też odwiedzić stolicę województwa – Lublin.

Pobyt w Kazimierzu Dolnym

Ale wracając do Kazimierza – jest to prawdziwa perełka. Miasteczko jest pięknie położone i w jego otoczeniu nie brakuje ciekawych obiektów przyrodniczych. Mowa tu przede wszystkim o wąwozach. Z pewnością podczas pobytu w tym malowniczym miasteczku nie można nie wybrać się na spacer po okalających miasteczko ścieżkach wiodących przez bardzo oryginalnie wyglądające, niczym sceneria z filmu, wąwozy. Są to specyficzne dróżki położone w wędołach, z których jak grzyby po deszczu wyrastają korzenie drzew rosnących na zboczach i w okolicy. Niesamowity widok! Taki spacer na długo zapadnie nam w pamięci, a zdjęcia będą oryginalne i będą stanowić świetną wizytówkę tutejszego krajobrazu.

Pobyt w Kazimierzu Dolnym nie może obejść się bez wizyty w ruinach zamku, gdzie można poczuć ducha przeszłych czasów. Jest to zespół fortyfikacji z przełomu trzynastego i czternastego wieku – obowiązkowa atrakcja dla każdego turysty. Oprócz tego atrakcje Kazimierza Dolnego to zabytkowy, brukowany rynek i otaczające go również brukowane uliczki – urocze miejsca na spacery o każdej porze dnia. Na rynku kazimierskim znajduje się charakterystyczna zabytkowa studnia. Rynek okalają zabytkowe kamienice i gotycki kościół. Poza tym trzeba koniecznie wybrać się na Górę Trzech Krzyży, z której podziwiać można piękną panoramę miasteczka i okolicy oraz do Muzeum Nadwiślańskiego.

Kazimierz Dolny to miejsce ze świetne rozwiniętą bazą noclegową, warto chociażby zajrzeć na stronę hotel Krolkazimierz.pl, aby się o tym przekonać. Pobyt w tym pięknym miasteczku można zaplanować w każdej porze roku i w każdym czasie będzie ono zachwycało piękną, zabytkową architekturą i swoistym czarem. Dodatkowo poza sezonem jest to bardzo spokojnie i cicho.

Artykuł powstał we współpracy z hotelem Krolkazimierz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here