Ozdoby do ogrodu – prosty sposób na zmianę aranżacji przydomowej zieleni

Wiosną i latem, a także wczesną jesienią chętnie spędzamy czas w ogrodzie. Lubimy otaczać się ładnymi rzeczami, dlatego też dbamy o to, aby w przydomowej zieleni znalazły się ozdoby ogrodowe. Jest to prosty i niedrogi sposób na to, aby zmienić aranżację ogrodu. Oto trzy niebanalne pomysły na dekoracje ogrodowe.

Kamienie ozdobne – dodatek do każdego ogrodu
Kamienie to elementy, które naturalnie występują w przyrodzie. Nic więc dziwnego, że świetnie sprawdzają się również jako dekoracja ogrodów. Kamienie ozdobne mogą do złudzenia przypominać najzwyklejsze kamienie polne lub głazy rodem z egzotycznych wysp. Ich zastosowanie zależy od inwencji, a także ogólnego pomysłu na ogród. Kamienie ozdobne sprawdzą się jako ozdobnik klombów, oczek wodnych, a także podkład pod krzewami lub innymi roślinami ozdobnymi. Nawiązują bezpośrednio do natury, dzięki czemu świetnie wtapiają się w otoczenie zieleni i kwiatów.

Doniczki drewniane – kwiaty nie tylko na klombach
W ogrodach najczęściej można spotkać kwiaty porastające klomby. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie pojemników na rośliny. Doniczki drewniane ustawione na balkonie, tarasie, altanie lub swobodnie w ogrodzie, nadadzą aranżacji swojskiego, przyjemnego charakteru. Ogród bez kwiatów może wydawać się pozbawiony kolorów i smutny. Doniczki drewniane z różnokolorowymi roślinami będą pięknym akcentem każdej przydomowej zieleni. Mogą być również wykorzystane do zasadzenia ziół, które będą używane do przyrządzania potraw – w kuchni, a także podczas grillowania w ogrodzie.

Kufry ogrodowe – skrzynie do przechowywania i nie tylko
Kolejnymi akcesoriami, które mogą sprawdzić się w ogrodzie, są kufry ogrodowe. Mogą posłużyć do przechowywania narzędzi ogrodowych lub innych rzeczy, które warto mieć pod ręką w ogrodzie. Kufry ogrodowe mogą zostać wykorzystane również jako stoliki na tarasie lub balkonie. To duża oszczędność miejsca zwłaszcza na niewielkich przestrzeniach, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Kufry ogrodowe najlepiej stylistycznie dopasować do pozostałych elementów wyposażenia ogrodu, aby stworzyć spójną koncepcję aranżacji ogrodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here