Życie po zdradzie

Życie po zdradzieKiedy dowiadujemy się o zdradzie, to zawsze jest dla nas wielki szok. Przeważnie myślimy sobie, że to nas nie dotyczy, takie rzeczy zdarzają się innym parą ale nie nam. Niestety rzeczywistość brutalni weryfikuje nasze zdanie.Kiedy dowiadujemy się o tym, że zostaliśmy zdradzeni nasz świat się wali. To tylko jeden problem, drugi jest taki co dalej z tym zrobić. Czy chcemy zostać z taką osobą czy też jednak powinniśmy odejść?

Jak żyć po zdradzie?

Zdrada boli zawsze i tego nie unikniemy. Zazwyczaj po zdradzie cierpi cała rodzina, nie tylko ten który  został zdradzony ale również zdradzający jak i dzieci. Zazwyczaj ten partner który zdradza ma duże poczucie winy oraz wyrzuty sumienia. Żona oczywiście jest nieszczęśliwa z powodu zdrady, a gdy sytuacja się wyda i mąż pozostanie przy rodzinie to cierpi również kochanka, która czuje się opuszczona i oszukana. Dzieci w zależności od wieku również cierpią ponieważ widzą, że rodzice ze sobą nie rozmawiają i się wiecznie kłócą.

Pomimo, że spotykamy się z takim słowem jak zdrada na co dzień, to jednak prawie nigdy nie dopuszczamy możliwości takiej, że to my zostaniemy zdradzeni. Z tego też powodu kiedy się o tym dowiaduje my wpadamy w szał. Oczywiście zdrada ma zawsze jakieś podłoże, prawie nigdy nie dochodzi do niej bez powodu. Po zdradzie będzie musiało odejść. Często jednak życie weryfikuje takie twierdzenia i małżonkowie próbują naprawić swój związek.

skok w bokWiele osób zastanawia się czy zdradzam swojego partnera można wybaczyć. Jeżeli za damy ludziom takie pytanie odcinek to zdecydowana ich większość odpowie, że sobie tego nie wyobraża. Całkiem spora grupa ludzi powie, że wolałaby o zdradzie nie wiedzieć. Kiedy jednak już zdarzy się skok w bok i sprawa się wyda wówczas nadchodzi dla pary ciężki okres. Duże znaczenie ma to czy zdrada była jednorazowym incydentem pod wpływem chwili lub alkoholu czy też był to wielomiesięczny romans. Jeżeli jest to jednorazowy wyskok, to wybaczenie tego jest zdecydowanie prostsze. Jest to tylko i wyłącznie aspekt fizyczny i nie ma żadnego angażowania się emocjonalnego Roska

Co robić po zdradzie?

Kiedy już dotknął nas problem zdrady to mamy do wyboru dwie drogi. Możemy próbować uratować nasze małżeństwo lub oczywiście się rozstać. Zapewne wiele takich decyzji jest podejmowanych na spokojnie. Łatwiej jest się rozstać parze, która nie ma dzieci jak takiej która ma na przykład dwójka lub trójką. Oczywiście żeby była jasność zarówno rozstanie jak i po zostanie ze sobą nie jest łatwe. Zwłaszcza, że obrazy związane ze zdradą będą do nas powracały jeszcze długimi miesiącami i z całą pewnością będzie to bardzo bolesne doświadczenie. Pamiętałem że rozstanie to również takie sprawy jak podział majątku czy też opieki nad ewentualnymi dziećmi.

To nie tak że kiedy zdecydujemy się na próby odbudowy związku, to jednak nie jesteśmy w stanie wytrwać. Pomimo, że wydaje nam się wszystko okej, to już nie jesteśmy w stanie odbudować relacji z naszym partnerem. Tego niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć wcześniej.

Ktoś kto został zdradzony stracił zaufanie do partnera, czuje się po prostu oszukany. Sam był uczciwy i lojalny a w zamian dostał cios Prosto w serce. Taka sytuacja oczywiście również powoduje, że tracimy pewność siebie. Zaczynamy się zastanawiać w czym tamta druga osoba jest od nas lepsza. Dlatego nie dziwi fakt, że zdrada jest tak bolesna dla wszystkich. Oczywiście na samym początku jest szok i wściekłość na partnera, potem nadchodzi czas na refleksje i pytanie czy też może jeszcze uda się uratować ten związek. Zwyczaj jednak jest to bardzo indywidualna sprawa i musimy sami zdecydować.

Zdrada a dzieci

Zdrada w przypadku jeżeli jest rodzina z dziećmi nie dotyczy tylko partnerów. Wpływ ma ona na życie całej rodziny. Zdecydowanie prostszy jest decydowanie o dalszym losie w sytuacji kiedy nie posiadamy dzieci. Wiele osób zastanawia się nad tym, że może ze względu na dzieci wybaczyć zdradę. Nigdy nie powinniśmy sądzić, że dziecko nie widzi co się dzieje. Dzieci są doskonałymi obserwatorami, widzą właściwie wszystko i wyciągają swoje wnioski. Doskonale słyszą kiedy rodzice się kłócą.Tak więc po zdradzie cierpi cała rodzina. Dziecko bardzo wyraźnie odczuwa chłód, który wieje od partnerów. Wiele osób próbuje wówczas prezentami zrekompensować dziecku problemy, jednak taka metoda nie zawsze jest skuteczne.

Zdrada powoduje, że dzieci obojętnie na to w jakim są wieku tracą poczucie bezpieczeństwa. Zastanawiają się jak to będzie dalej? Co to się stanie gdy rodzice się rozwiodą? Gdzie ja będę mieszkał, czy będę się musiał wyprowadzić?

Jak widać zdrada rzutuje na życie wszystkich w rodzinie. Dlatego zdecydowanie warto jest się dobrze zastanowić. Oczywiście często działamy pod wpływem impulsu i wówczas nie zawsze myślimy racjonalnie. Jeżeli jednak zdradę planujemy, to zastanówmy się dobrze jakie będą tego konsekwencje i co się stanie z naszą rodziną. Co będą czuwały nasze dzieci i co będzie czuła nasza żona lub nasz małżonek. To wszystko powinniśmy dokładnie przeanalizować.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here