Transport maszyn rolniczych – samodzielnie i z pomocą firm specjalistycznych

0
1601

Czy samodzielny transport maszyn rolniczych jest możliwy? Czy to w ogóle bezpieczne? Bez wątpienia warto się nad tym zastanowić, ponieważ może okazać się, że zadanie przerasta nasze możliwości. Zastanówmy się nad tym, jakie narzędzia będą potrzebne, by przetransportować maszyny rolnicze – oczywiście z dokładnym podziałem ich ze względu na wielkość.

Warto jednak wcześniej zapoznać się z ofertą profesjonalnych firm, które swoje usługi prezentują między innymi na takich stronach internetowych jak: https://megatransporty.pl/oferta/transport-maszyn-rolniczych. W ten sposób będzie o wiele łatwiej podjąć finalną decyzję, czy potrzebujemy pomocy w realizacji naszych zadań, czy jednak poradzimy sobie z nimi samodzielnie.

Małe maszyny rolnicze

Niewielkie urządzenia, części, moduły lub komponenty, prawdopodobnie uda się przewieźć zwykłym autem dostawczym. Często jednak rodzi się pytanie, jak załadować je na pakę samochodu. Oczywiście z zespołem silnych pracowników można sobie z tym poradzić, ale jednak jest duże ryzyko kontuzji lub upuszczenia danej maszyny, co skutkować będzie jej zniszczeniem. Czy nie lepiej wybrać opcję transportu, gdzie pracownicy będą dysponować specjalnymi narzędziami?

Urządzenia przemysłowe

Dużo większe urządzenia i maszyny zazwyczaj trzeba szczególnie przygotowywać do przewozu. Zazwyczaj nie jest to proste zadanie, gdyż ich rozmiar i ciężar również wymaga znajomości budowy i doświadczenia, a jeden niewłaściwy ruch, może prowadzić do poważnych konsekwencji. W przypadku dużych podajników lub innych maszyn, koniecznie potrzebny jest specjalistyczny dźwig, z którego pomocą wszystkie urządzenia zostaną załadowane na platformę, gdzie będą zabezpieczone na okres transportu. Rozładunek również wymaga użycia dźwigu. Dlatego, jeśli nie dysponujecie takimi podnośnikami, lepiej samodzielnie nie podejmować się takich zadań.

Pojazdy rolnicze

Zakładając, że pojazd zostanie przygotowany na tyle, by samodzielnie stał on na kołach, samo wciągnięcie kombajny lub traktora na platformę będzie wymagać wydajnej wyciągarki. Gdy pojazd jest sprawny, sam załadunek i rozładunek nie powinien być problemem, lecz na czas przejazdu, musi być on specjalnie zabezpieczony. Kierowca przewożący takie maszyny, także powinien być profesjonalistą z doświadczeniem, który będzie wiedzieć jak reagować w nagłych sytuacjach.

Jak widać, w  większości przypadków lepiej skontaktować się z profesjonalną firmą, która dysponuje zespołem fachowców i narzędziami. Samodzielny przewóz maszyn rolniczych może być zbyt dużym ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here