Kredyt dla rolnika – 5 rzeczy, na które warto go zaciągnąć

Nie jest tajemnicą, że będąc rolnikiem – tak samo, jak każdy inny przedsiębiorca – możesz potrzebować nagłego zastrzyku gotówki dla prowadzenia swojego gospodarstwa. W takiej sytuacji często jedynym wyjściem będzie kredyt dla rolnika, który pozwoli Ci czy to na zmodernizowanie działalności, czy też na pokrycie bieżących wydatków. Przedstawiamy 5 celów, na które zdecydowanie warto zaciągnąć taki kredyt.

Kredyt dla rolnika na modernizację gospodarstwa

Niekiedy źródłem problemów gospodarstwa rolnego może być jego zbyt przestarzałe zaplecze. Modernizacja gospodarstwa nie zawsze będzie możliwa poprzez gotówkę, jaką aktualnie dysponujesz, konieczne będzie więc zaciągnięcie pożyczki. Kredyt dla rolnika będzie dobrym pomysłem, jeśli tylko masz odpowiednio sprecyzowane cele i dobrze zidentyfikowane problemy.

Problemami może być np. nieodpowiednia przestrzeń na magazynowanie zbiorów, zbyt przestarzały sprzęt, czy nawet niedobór inwentarza. Jeżeli wiesz, że będziesz w stanie w następnym sezonie poprawić swoje zyski dzięki dodatkowym inwestycjom – faktycznie możesz myśleć o pożyczce i starać się pomnożyć swoje dochody.

Bieżąca działalność

Kolejnym, bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu, jest brak środków na bieżące prowadzenie przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji brak gotówki może doprowadzić do utraty wydolności gospodarstwa, co przełoży się na ogromne straty finansowe, a nawet upadek całej działalności.

Trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której nie dysponujesz finansami na benzynę, środki ochrony rośli, czy naprawy sprzętu. Jest to sytuacja niedopuszczalna, jeśli jednak pojawia się jej realne widmo – sięgnij po kredyt dla rolnika.

Zakup nowych maszyn

Maszyny rolnicze są niezwykle drogie, a ich koszt może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Jeżeli Twój sprzęt uległ poważnej awarii i nie jesteś w stanie już się nim posługiwać, zakup nowej machiny może być wręcz niezbędny, by utrzymać prawidłowe funkcjonowanie gospodarstwa. Jeśli kupno takiego osprzętowania jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania firmy, kredyt może być niezbędny.

Kredyt na powiększenie gospodarstwa

Możesz mieć okazję do zakupu kolejnych hektarów ziemi, które powiększą Twoje gospodarstwo. Jeżeli masz realny pomysł na to, jak je zagospodarować i w jaki sposób poprawić swoje zyski, być może warto zaciągnąć kredyt dla rolnika. Dodatkowe obszary gospodarstwa mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na zwiększenie produkcji i przełożyć się na dodatkowe zyski.

Jest to ruch, który warto wykonać np. w momencie swoistej stagnacji. Dzięki niemu, Twoja wydolność finansowa może ulec poprawie i zdecydowanie zwiększyć Twoje możliwości inwestycyjne w przyszłości. Opłaca się to rozważyć!

Zatrudnienie nowych pracowników

Może być to bardzo potrzebna inwestycja np. w chwili modernizacji lub powiększenia gospodarstwa. Co z tego, że produkcja rolna wzrośnie, jeżeli nie będziesz w stanie na czas zebrać plonów? W takiej sytuacji powinieneś bardzo poważnie pomyśleć o zatrudnieniu dodatkowych rąk do pracy, choćbyś nawet miał zaciągnąć na ten cel kredyt dla rolnika.

Co więcej, mogą to być tylko pracownicy sezonowi – zatrudnieni np. w oparciu o umowę zlecenie. Nie wiąże się to na ogół z dużymi kosztami, a może bardzo pomóc Ci przy gospodarstwie.

Kredyt może Ci pomóc

Kredyt dla rolnika może być bardzo dobrym sposobem na sfinansowanie działalności rolniczej. Zaciągnięty mądrze, jest w stanie pomóc Ci w rozwoju gospodarstwa, a nawet wyprowadzić je „na prostą” w trudniejszym okresie. Zdecydowanie warto go rozważyć, gdy będziesz borykał się z brakiem gotówki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here