Stylowe oświetlenie sufitowe – co warto wybrać?

W sklepach można znaleźć szeroką gamę różnych artykułów oświetleniowych. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się lampy sufitowe, które montujemy w każdym pomieszczeniu – salonie, kuchni, sypialni, na korytarzu. Na co warto się zdecydować?

Dobór odpowiednich lamp sufitowych może wydawać się bardzo prostym zadaniem, ale często na naszej drodze może pojawić się wtedy dużo problemów i dylematów.

Oprócz dobrania odpowiedniego stylu lampy należy zwrócić też na szereg innych czynników, między innymi na liczbę punktów świetlnych, zastosowane materiały, wymiary lampy, źródła światła, które można w niej stosować. Zatem, jak dobrać idealne oświetlenie sufitowe?

Rodzaj oświetlenia sufitowego

Przede wszystkim warto przemyśleć, jaki rodzaj oświetlenia sufitowego sprawdzi się w danym pokoju.

Czy może być to lampa wisząca, na przykład klasyczny żyrandol lub lampa z jednym kloszem? A może lepsza będzie lampa taka jak plafon lub reflektory na listwie? Możemy też zdecydować się na wykończenie sufitu oczkami świetlnymi oraz listwami ledowymi.

 Styl oświetlenia sufitowego

Obecnie największą popularnością cieszą się lampy nowoczesne, na przykład lampy Philips, ale w sprzedaży znajdziemy także szereg modeli klasycznych, które doskonale wpisują się w tradycyjne aranżacje wnętrz.

Styl oświetlenia sufitowego sprawi, że wnętrze może zyskać na elegancji, dlatego warto także zwrócić na ten parametr szczególną uwagę.

 Wymiary oświetlenia sufitowego

Kolejna kwestia to wymiary lampy sufitowej. Dobieramy je do wielkości pomieszczenia, ponieważ ta zbyt duża może przytłoczyć małe wnętrze, a zbyt mała w dużej przestrzeni nie zapewni jej właściwego doświetlenia.

 Liczba punktów świetlnych

Tutaj dużo zależy od tego, jak dużą intensywność oświetlenia chcemy uzyskać. Więcej punktów świetlnych to jednak większe rachunki za energię.

 Rodzaj źródeł światła

Przy doborze oświetlenia sufitowego warto także sprawdzić, jakie źródła światła można w nim stosować. Najbardziej oszczędny wybór to lampa na żarówki ledowe.

Obecnie możemy zakupić także lampy z wbudowanymi diodami LED. Te dobrej jakości mogą posłużyć nam na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here