Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który skutecznie pomaga pozbyć się zanieczyszczeń na naszej skórze. Jest to zabieg, który pomaga także w problemach skórnych takich jak wypryski, nieestetyczne przebarwienia czy poszarzała cera. Jak działa peeling kawitacyjny i dlaczego warto go stosować?
Przeczytaj też: http://niepolka.pl/peeling-kawitacyjny-kiedy-warto-go-zrobic-i-dlaczego/
Na czym polega peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny podobnie jak inne peelingi złuszcza martwy naskórek. Jest szczególnie wskazany u osób, które zmagają się z problemami skórnymi takimi jak trądzik, zaskórniki, wągry, przebarwienia czy odwodnienie. Peeling kawitacyjny pomaga nawilżyć skórę, a następnie wystawia ją na działanie fal ultradźwiękowych za pomocą specjalistycznej pelotki. Naskórek jest poddawany głębokiemu oczyszczeniu, podczas którego pozbywamy się martwej skóry, redukujemy poziom sebum, pobudzamy krążenie krwi i produkcję kolagenu. Po zabiegu nasza twarz staje się świeża, nawodniona i pełna blasku.
Peeling kawitacyjny – informacje na temat zabiegu
Zabieg peelingu kawitacyjnego jest bezbolesny. Najczęściej jest wykonywany na skórze twarzy, jednak można go również przeprowadzić na szyi, dekolcie czy plecach. Sam zabieg trwa od pół do godziny czasu. Peeling kawitacyjny jest bezpieczny dla naszej skóry, dlatego możemy go wykonywać raz na miesiąc. Warto jednak pamiętać, aby nie korzystać z jego dobroczynnego działania w okresie letnim, ponieważ nasza skóra jest w tym czasie wystawiona na szkodliwe działanie słońca. Peeling kawitacyjny najlepiej wykonywać jesienią, zimą lub wczesną wiosną.
Peeling kawitacyjny to dość uniwersalny zabieg kosmetyczny, który nie posiada dużych przeciwwskazań. Są jednak osoby, które powinny się wstrzymać z jego wykonaniem. Powinny na niego uważać kobiety ciężarne oraz chorzy na raka, padaczkę i osteoporozę. Unikać zabiegu powinny także osoby chorujące na tarczycę lub serce, zwłaszcza gdy posiadają rozrusznik.
Zobacz także: http://www.sistars.pl/jak-przygotowac-wyprawke-dla-dziecka/