Proste życie

Mieć coraz więcej, to zdecydowanie jest jedną z podstawowych pragnień współczesnego człowieka. Każdego dnia praktycznie wykonujemy setki niepotrzebnych czynności, spędzamy w pracy więcej czasu niż jest to potrzebne tylko dlatego, aby móc kupić przedmioty które „trzeba mieć”. Niestety często jest tak, że pragnienie posiadania konkretnych przedmiotów przysłania zdrowe myślenie. Przykładem na to może być fakt, że zwiększamy swoje zadłużenie tylko po to, aby kupić kolejne dobra konsumpcyjne. Często w takich sytuacjach towarzyszy nam wrażenie, że nasze życie wymyka nam się z rąk, a my kompletnie tracimy nad nim kontrolę. Taka sytuacja nie sprzyja ani rodzinie ani nam.

Dlaczego życie nie jest proste?

W dzisiejszych czasach jednym z częściej powtarzalnych zwrotów jest „nie mam czasu”. Niestety dotyczy to praktycznie każdego aspektu naszego życia. Goniąc za pieniędzmi rezygnujemy z rozrywki, marzeń i pasji. Patrząc na grafik zastanawiamy się co się stało z naszym czasem. Czy ubyło godzin w dobie czy być może ilość obowiązków jest zbyt duża?

Pewno jest to, że ilość czasu się nie zmieniła jednak ilość obowiązków jakie nam przybywają rośnie w zastraszającym tempie. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, to chyba czas, aby się zastanowić nad swoim życiem. Wiele osób ma problemy z tym, aby odpowiednio sobie zaplanować dzień. To powoduje, że mamy chaos w naszej głowie a co za tym idzie również w naszym życiu. Powinniśmy wiedzieć, że tylko spokój w głowie daje nam proste życie, które jest pozbawione problemów związanych z organizacją dnia codziennego.

Zatrzymaj się na chwilę

Nie warto jest cały czas gonić. Czasem powinniśmy się zatrzymać i przemyśleć nasze życie. Oddać się pewnej refleksji, rozliczyć się z samym sobą. Znaleźć chwilę czasu na ułożenie spraw we własnej głowie. Niestety jednak tak nie robimy. Często jest tak, że nasze życie przypomina zagracone piwnice. Wrzucamy wszystko do jednego wora, ale nie mamy czasu by to poukładać. Zdecydowanie polecam znaleźć chwilę czasu, aby pozbyć się towarzyszącego nam chaosu.

Porównanie do chaosu i bałaganu w szafie jest jak najbardziej na miejscu. Bałagan w szafie czy też na biurku lub w piwnicy to oznaka, że gromadzimy przez całe życie różne rzeczy. Często jednak te rzeczy wcale nie są nam potrzebne, a mimo to je zostawiam. Podobnie wygląda sprawa z organizacją naszego życia. Im większy mamy nieporządek, tym więcej rzeczy odkładamy na potem. Po pewnym czasie mamy już zbierano całkiem solidną stertę „na potem”. Kiedy tak wszystko odkładamy to w pewnym momencie brakuje nam miejsca na świeże spojrzenie. Zdecydowanie warto się zatrzymać i popatrzeć na nasze życie z oddali.

Zacznij prosto żyć

Często jest tak, że próbujemy uciec przed naszą przyszłością. Niestety często taka ucieczka nie jest zbyt udana ponieważ nie zawsze mamy gdzie iść. Wieloletnie zaniedbania w naszym życiu powodują taką sytuacją, że czasami nie widzimy żadnej przyszłości ani celu do którego moglibyśmy iść. W takich sytuacjach często skupiamy się tylko i wyłącznie na chwili obecnej. To niestety nie jest dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Powinniśmy wiedzieć, że stresujące i nerwowe życie ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego jak najbardziej wskazane jest aby ściągnąć i uporządkować swoje życie.

Możemy przyjąć prawie jako pewnik, że ktoś ma bałagan w głowie to również będzie miał bałagan na biurku czy też w domu. Często jest tak że taki bałagan nakręca w naszym życiu pewną spiralę, napędza problemy i kłopoty. Tak zwane błędne koło stresu powoduje bardzo wiele problemów w życiu oraz planowaniu przyszłości.

jak żyć prosto

Często ludzie nie potrafią poradzić sobie z problemem , zamykają się wewnątrz siebie i nie próbują go rozwiązać. To powoduje, że problem tylko i wyłącznie narasta. Po pewnym czasie życia w takich w nerwach ludzie już nie wiedzą co jest dobre a co złe. Dlatego powinno się jak najszybciej zacząć walkę o lepsze swoje życie. Jeżeli tylko dojdziemy do etapu, że myślimy o zmianie czegoś w naszym życiu to oznacza że jest już czas najwyższy.

Każdy z nas marzy o tym aby żyć spokojnie, bez problemów i niepotrzebnych stresów. Nie każdy jednak ma wystarczająco dużo siły aby to w swoim życiu zmienić. Jednak zacząć żyć prosto wcale nie jest tak trudno jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka.

Na koniec

Zdecydowanie warto jest postarać się o to, aby nasze życie było spokojne. Spokojne życie to życie szczęśliwe. Brak pośpiechu i luz w naszym życiu z całą pewnością będzie nam dobrze służył. Każdy właściwie doskonale o tym wie, że jeżeli ma coś nie poukładane w głowie to go nurtuje całymi dniami. Często jest tak że nie potrafimy o niczym innym myśleć. Właśnie takich rzeczy musimy się pozbyć Z naszej głowy, aby nasze życie można było uznać za proste i spokojne.

Na szczęście jest to możliwe dzięki odpowiedniemu nastawieniu będziemy w stanie to osiągnąć. Jeżeli nie potrafimy sobie poradzić to zawsze warto jest obejrzeć jakieś szkoleniowe materiały lub poczytać książki na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here