narzędzia

Młotki, klucze, obcęgi, śrubokręty, to najczęstsze używane narzędzia w warsztatach, halach produkcyjnych lub w pozostałych zakładach pracy. Przedmiotów jest wiele, dlatego do ich przechowywania muszą być wykorzystywane specjalne metody. Jedną z nich jest tablica cieni. To użyteczne i proste rozwiązanie, które pomoże w uporządkowaniu miejsca pracy, a także jest gwarancją bezpieczeństwa wszystkich przedmiotów. 

Czym właściwie jest tablica cieni?

Ład i porządek w warsztacie jest podstawą do optymalizacji czasu pracy. Szereg korzyści, które niesie ze sobą używanie tablic cieni, pozwoli na kontrolę stanu przedmiotów, lepszą dbałość o narzędzia, wspomnianą ergonomię pracy oraz rozpoznanie narzędzi. 

Piankowa tablica o charakterystycznych, wyciętych kształtach, ułatwia odłożenie narzędzia na jego prawidłowe miejsce. W ten sposób zawsze będziemy wiedzieli, gdzie ów przedmiot się znajduje, lub w razie jego braku, szybko dostrzegli brakujący element. Dodatkowym atutem tablicy cieni, jest różnorodność kolorystyczna. Pozwoli to na podzielenie narzędzi na ich kategorię i łatwe rozpoznanie. Tablica cieni może przyjąć formę wkładu do szuflady, a także bezpośrednio przygotowanej na stelażach.

Budowa tablicy cieni

Tablica cieni została stworzona z pianki PE – pianki polietylenowej, która wykorzystywana jest m.in. w produkcji wkładów do walizek i opakowań. Znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach, dzięki swoim specjalnym właściwościom.

Przede wszystkim pianka PE zabezpiecza towary przed uszkodzeniami wywołanymi wstrząsami i drganiami, zarysowaniami i obiciami, zawilgoceniem oraz zanieczyszczeniami w powietrzu. Jej całkowita odporność na ścieranie powoduje, że używa jej się do transportu przedmiotów sprzętu AGD, dzięki temu dotrą do klienta lub sklepu w nienaruszonym stanie. W odróżnieniu od styropianu, pianka polietylenowa nie kruszy się i jest bardzo wytrzymała. Z tego powodu może być wykorzystywana wielokrotnie. 

Optymalizacja pracy z tablicą cieni

Wiele firm podnosi kwalifikacje swoich pracowników, ale również rozwija miejsca pracy, aby podnieść jakość i efektywność pracy. Tablica cieni jest jedną z metod, które mają ułatwić zatrudnionym w firmie utrzymywanie porządku w zakładzie, co sprzyja bezstresowemu wykonywaniu obowiązku i braku opóźnień. Zdecydowanie się na tablicę sprawi, że przy danym stanowisku będą funkcjonowały tylko wybrane narzędzia, które w danym momencie są niezbędne do pracy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here