Paznokcie matowe

Wiosną i latem lubimy, gdy paznokcie mają połysk, natomiast w okresie jesienno-zimowym królują paznokcie matowe. Wydają się być bardziej subtelne i nastrojowe, odpowiednie do panującej pory roku. Matowy efekt można osiągnąć, wykorzystując hybrydy do paznokci. Nie trzeba umawiać się do kosmetyczki – również samodzielnie można zrobić ten modny efekt.

Tajemnicą matowych paznokci jest matowy top

Najłatwiejszy i najszybszy sposób na otrzymanie matowych paznokci to użycie specjalnego topu, dzięki któremu stylizacja ma matowe wykończenie. Wystarczy pomalować paznokcie na ulubiony kolor, a potem pokryć je matowym topem. Hybrydy do paznokci wspaniale prezentują się w tej odsłonie.

Matowe paznokcie można uzyskać, stosując zarówno lakier hybrydowy, jak i tradycyjny. Trzeba tylko dobrać właściwy produkt, przeznaczony do konkretnego rodzaju lakieru. Top jest niezbędny w przypadku każdej stylizacji, dlatego wykonanie matowych paznokci nie zajmuje więcej czasu niż klasyczny manicure. Nie poświęcisz na niego więcej swojego czasu.

Bloczek polerski do zrobienia matowego efektu

Jeśli nie masz matowego topu, a chciałabyś osiągnąć taki efekt, możesz wykorzystać inny sposób. Pomaluj paznokcie tak jak zwykle, z wykorzystaniem lakierów hybrydowych. Po skończeniu manicure’u polerką delikatne usuń błyszczącą warstwę, którą zapewnia zwykły top. Pamiętaj tylko, aby robić to bardzo delikatnie. Najlepsze będą okrężne ruchy, które zapobiegną powstawaniu głębokich zarysowań. Nie trzeba usuwać całej wierzchniej warstwy lakieru, ale tylko ją zmatowić. Wystarczy wykonać jedynie kilka subtelnych ruchów, by uzyskać matowy efekt.

Ten sposób sprawdza się w przypadku stylizacji hybrydowej lub żelowej, ale nie będzie dobry przy tradycyjnych lakierach. Ich warstwy są zbyt cienkie i za mało trwałe. Nawet delikatne polerowanie bloczkiem mogłoby spowodować całkowite starcie lakieru albo powstawanie  nieestetycznych odprysków. W tym przypadku hybrydy sprawdzą się znacznie lepiej ze względu na ich większą trwałość.

Hybrydy do paznokci z matowym efektem to trend na jesień

Jak widać, paznokcie matowe można szybko i łatwo zrobić samodzielnie w domu. Nie jest konieczna wizyta u kosmetyczki. Bez dużego nakładu z twojej strony możesz mieć na paznokciach niezwykły, niecodzienny efekt. Nie musisz się wysilać ani przeznaczać dodatkowy czas na manicure – paznokcie matowe są banalnie proste do zrobienia.

Efekt ten możesz zastosować na wszystkich paznokciach lub tylko na wybranych. Doskonale łączy się z innymi zdobieniami, np. efektem sweterka. Efekt matowy możesz łączyć z połyskiem na jednym paznokciu – uwolnij swoją kreatywność i zacznij ekperymentować!

Wykończenie matowe już od kilku sezonów jest bardzo popularne. Nic dziwnego, jest łatwe do zrobienia i świetnie wygląda, zwłaszcza jesienią. Dodaje subtelnego i przyjaznego charakteru, jest idealny do swetrów i innych tkanin zapewniających ciepło. Matowe paznokcie są tak piękne, że dzięki nim lepiej zniesiesz jesień, nawet gdy nadejdą szare i ponure dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here