Papierowe serwetki

Aranżując wystrój jadalni bądź salonu należy zwrócić uwagę na modne akcesoria. Ze względu na zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną funkcję serwetki papierowe cieszą się sporą popularnością. Bogata oferta dostępnych serwetek w sklepach stacjonarnych i internetowych sprawi, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie model pasujący do dekoracji swojego stołu, jadalni czy sali. Czy serwetki na stole są obowiązkowe? W jaki sposób można je wykorzystać? Sprawdźmy.

Czy serwetki są potrzebne?

Serwetki papierowe to prosty sposób na udekorowanie stołu przy okazji ważnych uroczystości rodzinnych, przyjęć bądź po prostu niedzielnego obiadu. W sprzedaży najczęściej występują w kształcie kwadratu bądź owalu, ale trafić też można na te bardziej finezyjne przypominające liść, choinkę bądź serce. Oprócz tego, że serwetki wpływają na ogólne wrażenia estetyczne, jak już wspomniano, spełniają funkcję czysto praktyczną – chronią obrus i stół przed zabrudzeniami. Serwetki wykonane są z chłonnego i trwałego materiału, dzięki czemu znajdą wiele zastosowań przy zachowaniu higieny w czasie spożywania posiłków.

Jednokolorowe serwetki papierowe

Najbardziej uniwersalnym oraz neutralnym dodatkiem na stół są serwetki papierowe jednokolorowe. Bez problemu wpasują się w każdą dekorację stołu, nie zakłócając przy tym harmonii aranżacji całego pomieszczenia. Poza tym, należy pamiętać, że można je wymieniać zgodnie ze zmieniającą się aurą za oknem. Przykładowo – zimą warto postawić na serwetki w kolorze czerwonym i złotym odpowiadającym aurze świąt, a wiosną wybrać te w żywszych kolorach, takich jak zielony bądź żółty. W połączeniu z innymi dekoracjami, np. świeżymi kwiatami w wazonie, będą one prezentować się niezwykle atrakcyjnie. Niektóre serwetki wykonane są ze specjalnego materiału, na którym nadrukowane są dekoracyjne wzory dostępne w różnych wersjach i różnorodnej kolorystyce. Nie ma zatem obawy, że jednokolorowe serwetki papierowe będą nudne i monotonne.

Serwetki dekoracyjne

Przy aranżacji stołu warto zadbać o szczegóły i detale, ponieważ to one w głównej mierze odpowiadają za efekt końcowy całej dekoracji. Jedną z największych zalet serwetek papierowych jest fakt, że można jest bez problemu składać w różne kształty, na przykład w trójkąt, wachlarz bądź tak zwany płomień. Istnieje wiele propozycji ich składania – wszystko zależy od naszego gustu. Nie trzeba posiadać dużych zdolności manualnych, aby stworzyć między innymi serwetkowego łabędzia, mimo że na pozór wygląda to na skomplikowaną dekorację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here