Obozy survivalowe w 2020 roku

Dzieciaki kochają nowe przygody i wyzwania, a kiedy dajemy im szansę wykazania są wprost wniebowzięte. Organizatorzy obozów dla dzieci doskonale o tym wiedzą i dlatego tworzą co raz to nowsze i bardziej pomysłowe rodzaje obozów. Jednym z takich najnowszych trendów jest obóz survivalowy. Jest to rodzaj wczasów stworzony z myślą o dzieciakach kochających przygodę.

Na obozie survivalowym mile widziani są zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Szkoła przetrwania jest dla wszystkich. Dzieciaki chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach jakie przygotowane są w programie.

Jednymi z najpopularniejszych zajęć obozowiczów survivalowych są spacery po lesie, a tam nauka korzystania z mapy, kompasu oraz orientacji w terenie. Dzieciaki chętnie dowiadują się nowych rzeczy. Wszystkie zajęcia podczas obozów survivalowych prowadzone są w formie zabawy.

Survival to umiejętność przetrwania w trudnych warunkach oraz poradzenia sobie z każdą napotkaną sytuacją. Dlatego podczas trwania obozów survivalowych przeprowadzane jest mnóstwo symulacji trudnych warunków. Dzieciaki bardzo często mają za zadanie rozpalić ognisko za pomocą krzemieni lub wybudować szałas. Oprócz tego, że  zajęcia uczą wielu rzeczy takich jak współpraca oraz umiejętność pracy w grupie, to jeszcze jest to świetna integracja dla wszystkich obozowiczów.

Oprócz zajęć przetrwania podczas obozów survivalowych dzieciaki zazwyczaj mają jednodniową wycieczkę i tutaj w zależności od regionu mogą to być parki linowe, parki rozrywki, aquaparki lub inne ciekawe miejsca.

Kadra wybierana na obozy survivalowe to zazwyczaj młodzi ludzie posiadający spore doświadczenie w pracy z dziećmi. Potrafią oni przekazać swoją wiedzę w sposób jasny i czytelny, a przy tym bardzo ciekawy. Kreatywność i świetne podejście do dzieciaków to podstawa. Tacy właśnie są wychowawcy obozowi na survivalach.

Obozy survivalowe zazwyczaj organizowane są nad jeziorami. Ogromnym atutem tychże terenów jest nieograniczony dostęp do lasów oraz jezior. Dzięki takim możliwościom wychowawcy mają ułatwione zadanie w związku z ułożeniem planu zajęć. Mają oni bowiem do dyspozycji całą infrastrukturę. No, a gdzie najlepiej uprawiać survival? Oczywiście, że w lesie.

Z doświadczenia wiemy, że dzieciaki uwielbiają wyjazdy na obozy survivalowe nad jeziorem. Jest to świetne miejsce aby odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem.

Koszty obozów survivalowych zależą w dużym stopniu od indywidualnych cen organizatora, ale także od wybranej lokalizacji oraz oferty. Każda oferta ma przygotowany swój program i dlatego ceny tak różnią się od siebie. Natomiast przybliżony koszt obozów survivalowych zaczyna się od ok 2000 zł.

Polecamy obóz survivalowy dla każdego dziecka. Jest to świetna lekcja życia, a zarazem doskonała zabawa w gronie rówieśników. Obozy survivalowe cieszą się co raz większą popularnością, dlatego z rezerwacjami należy się spieszyć i najlepiej dokonać ich przed sezonem. Życzymy udanych i ciekawych wakacji podczas obozów survivalowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here