Najpopularniejsze metody i najczęstsze błędy przy przedłużaniu rzęs

Choć przedłużanie rzęs nie jest zabiegiem nowym, wciąż jednak pojawia się wokół niego wiele pytań. Jak wygląda zabieg, jakie są metody i przede wszystkim czy jest bezpieczny. Podobnie było wtedy, gdy rynek kosmetyczny podbijał manicure hybrydowy. Dzisiaj szukając salonu manicure, warto prześledzić internet. To tam znajdziemy takie poradniki jak http://www.czerwonafurtka.pl/czy-wiesz-jak-wybrac-najlepszy-salon-manicure-w-lublinie-my-wiemy/, które zdradzają jak wybrać najlepszy salon, aby nie paść ofiarą niedoświadczonych stylistek. W tym artykule skupimy się na tym, jakie są najczęstsze błędy przy przedłużaniu rzęs oraz zdradzimy najpopularniejsze metody na wydłużenie i pogrubienie rzęs.

Metody przedłużania rzęs

Najpopularniejszą metodą jest oczywiście metoda 1:1, czyli doklejenie jednej sztucznej rzęsy do każdej naturalnej. Zabieg jest bardzo czasochłonny i wymaga nie lada precyzji. Daje jednak najbardziej naturalne efekty i zdecydowanie pozwoli uzyskać ponętnie długie i podkręcone rzęsy. To także najbezpieczniejsza metoda na przedłużenie rzęs.

Gdzie wykonać zabieg?

Przedłużanie rzęs nie jest zabiegiem prostym. Dlatego też należy go zawsze wykonywać w profesjonalnym studio, gdzie pracują wykwalifikowane i odpowiednio przeszkolone osoby. Jeśli szukasz salonu oferującego tego typu usługi, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.moment.pl/rzesy/gdynia. Znajdziesz tam najlepszych specjalistów w mieście! To wyszukiwarka, która pokaże Ci wszystkie najbliższe gabinety i pomoże wybrać ten najodpowiedniejszy. Poczytasz tam opinie oraz zapoznasz się z cennikiem, a nawet zarezerwujesz termin wizyty!

Najczęstsze błędy przy przedłużaniu rzęs

Niestety wciąż wiele jest stylistek, które wykonują amatorsko przedłużanie rzęs. Stylizacja rzęs wymaga bardzo dużej precyzji i niezbędne jest w tym doświadczenie. Stylistka musi wykazać się wiedzą oraz wprawną ręką. Konieczne jest, aby jej umiejętności potwierdzały stosowne certyfikaty. W przeciwnym wypadku możesz spotkać się z:

  • zastosowaniem słabych jakościowo materiałów, które w konsekwencji dadzą nietrwały efekt, a kleje mogą nawet wywołać alergię,
  • posklejanymi rzęsami, co jest niestety częstym błędem niedoświadczonych stylistek,
  • zbyt blisko lub zbyt daleko przyklejonymi rzęsami, co także zdarza się osobom niemającym doświadczenia i wprawy. Wówczas możesz odczuwać swędzenie (rzęsy zbyt blisko przyklejone), w efekcie czego częste drapanie spowoduje przedwczesne wypadnięcie rzęs. Zbyt dalekie przyklejenie mocno obciąży naturalne rzęsy, które mogą szybciej wypaść, a poza tym będą wyglądać na posklejane i poplątane,
  • nieodpowiednio dobraną metodą, co w efekcie da nienaturalny wygląd, a w skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do całkowitej utraty naturalnych rzęs.

To tylko kilka błędów, które mogą przytrafić się niedoświadczonej stylistce. Dlatego tak ważne jest, aby unikać zabiegów u osób, które nie mają sprawdzonej reputacji. W tym zabiegu liczy się piękno, a źle wykonany nie tylko odbierze urodę, ale może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here