Fototapety z widokiem na miasto – jak wykorzystać je w aranżacjach?

0
1169

Widok miasta to modna dekoracja. Można ją dopasować do pomieszczeń urządzonych w różnym stylu. Wygląda elegancko, romantycznie lub nowocześnie w zależności od tego, jakie miasto przedstawia – wybór odpowiedniego motywu należy zawsze dobrać zgodnie z tematem przewodnim aranżacji. O pomoc poprosiliśmy eksperta portalu Redro.pl. Ta strona specjalizuje się w dekorowaniu wnętrz przy pomocy różnych akcesoriów. Dlaczego warto zdecydować się na ozdobę taką jak plakat? Miasto nocą czy za dnia, tradycyjna starówka, a może widok na imponujące wieżowce – jaki styl wybrać? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

Plakat jako uniwersalny sposób na dekorację

Plakat jako uniwersalny sposób na dekorację

Szukając akcesoriów, które pozwolą nadać ścianie zupełnie inny charakter, warto wybrać właśnie plakat. – Polecam te dekoracje z trzech powodów. Po pierwsze są one niezwykle różnorodne. Wśród tysięcy dostępnych motywów każdy kupujący znajdzie opcję dopasowaną do własnych oczekiwań w zakresie wyglądu, rozmiarów czy wytrzymałości. Do wyboru są zwykłe modele, jak i te wyróżniające się, jak na przykład plakat miasto w ramie. Po drugie montaż plakatu nie wymaga specjalnych narzędzi czy umiejętności. Umieszczenie tej ozdoby na ścianie zajmuje kilka minut pod warunkiem, że podąża się za wskazówkami zawartymi w instrukcji. Trzecim czynnikiem jest atrakcyjna cena. Plakat to jeden z najtańszych sposobów na odnowienie wnętrza lub całkowitą zmianę jego wyglądu – przekonuje dekorator.

Różnorakie wersje

Różnorakie wersje

Plakaty przedstawiające miasto to dekoracje o różnorakim charakterze. – Za najbardziej tradycyjne uchodzą motywy z widokiem na zabudowę liczącą setki lub tysiące lat. Klienci często wybierają starówkę – dawne serce każdego miasta, często jego najpiękniejszą część. Zazwyczaj składają się na nią zabytkowe kamienice, mury obronne, mosty i najważniejsze budynki w danej miejscowości. Zupełnie inny motywy stanowią zdjęcia prawdziwych metropolii. Widok wysokich, szklanych i betonowych budynków doskonale uzupełnia aranżację w stylu nowoczesnym. Z kolei fotografie dawnych fabryk i przemysłowych dzielnic, w tym obowiązkowo budynków z charakterystycznej, czerwonej cegły, to najlepsze uzupełnienie dla wnętrz stylizowanych na industrialne – wyjaśnia specjalista.

Plakat miasto – do jakich stylów dekoracyjnych?

Plakat miasto – do jakich stylów dekoracyjnych

Jak już wspomnieliśmy, dekoracje inspirowane miejską zabudową mają uniwersalny charakter. Oprócz podanych wyżej przykładów można użyć ich do innych, bardziej charakterystycznych aranżacji. – Warto wspomnieć o zdjęciach miasta robionych po zachodzie słońca. Nocą często prezentuje się ono zupełnie inaczej niż za dnia. Rzęsiście oświetlone metropolie z rozmazanymi migaczami mknących samochodów wprowadzają do wnętrza energię i dynamizm. Takie zdjęcia doskonale nadają się do minimalistycznych wnętrz, które chce się nieco ożywić. Z kolei dyskretnie oświetlone zabytkowe uliczki sprawiają, że aranżacja nabiera romantycznego charakteru. Gdzie sprawdzi się taki plakat? Miasto o sentymentalnym wyglądzie najlepiej pasuje do delikatnych, dziewczęcych aranżacji. Swój nieodzowny urok posiadają również dawne pocztówki, które dzisiaj można również spotkać na plakatach. Takie dodatki są wręcz stworzone do aranżacji w stylu vintage – podsumowuje specjalista.

Wybór kolorystyki i materiału

Wybór kolorystyki i materiału

Dobierając plakat, trzeba również wziąć pod uwagę jego kolor oraz tworzywo, z jakiego został wykonany. – Duże i jasne dekoracje optycznie powiększają małe wnętrza. Plakaty w ciemnych kolorach lepiej pozostawić do większych pomieszczeń. Można stworzyć z nich ciekawą kompozycję, przypominającą mozaikę złożoną z kilku plakatów, których motywem przewodnim jest właśnie miasto. Jeśli chodzi natomiast o materiał, to powinien odznaczać się odpornością na szkodliwe czynniki, a do tego musi prezentować wybrany motyw w estetyczny i szczegółowy sposób. Do plakatów dekoracyjnych najlepiej sprawdza się wysokiej jakości papier z nadrukiem wykonanym przy użyciu najnowszych technik. Godna polecenia jest technologia HP Latex, która zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i wzorów. Kolory dekoracji drukowanych przy jej użyciu są odporne na blaknięcie. Warto już teraz bliżej zapoznać się z ofertą plakatów wykonanych przy użyciu tej technologii – podsumowuje specjalista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here