Maska, serum czy odżywka – jak pielęgnować włosy

W pielęgnacji włosów bardzo ważne jest to, aby powielać dobre, zalecane techniki traktowania ich na co dzień oraz nakładania kosmetyków. Dobre serum do włosów jest – podobnie jak odżywka i maska – kosmetykiem o działaniu odbudowującym i wzmacniającym, ale tak naprawdę dla właściwej pielęgnacji należy używać ich wszystkich – choć nie naraz!

Odżywka – codzienne stosowanie

Odżywka, zarówno do spłukiwania jak i do pozostawienia na włosach, jest kosmetykiem, którego zadaniem jest ułatwić rozczesywanie, wygładzić i nabłyszczyć włosy. Po samym użyciu szamponu mogą one nadal pozostawać szorstkie i nie układać się zbyt korzystnie. Dopiero zastosowanie odżywki daje pełnowymiarowy efekt gładkich, miękkich włosów, a przy okazji – odżywia je i regeneruje drobne defekty.

Maska – co kilka myć

Maska do włosów jest kosmetykiem o gęstej konsystencji, a także bardziej skoncentrowanych składnikach odżywczych w porównaniu do odżywki. Zazwyczaj stosuje się ją na umyte włosy, zamiast odżywki do spłukiwania, trzyma na nich kilka minut, a następnie dokładnie spłukuje chłodną wodą. Maska ma za zadanie wzmocnić i odżywić włosy, które na co dzień narażone są na różne mechaniczne i chemiczne uszkodzenia. Stosuje się ją co kilka myć – po to, aby utrzymać dobrą kondycję włosów. Dobrej jakości maski do włosów dogłębnie odżywiają i regenerują włosy, a po zastosowaniu są one bardzo miękkie, gładkie, błyszczące, a nawet wyraźnie mocniejsze.

Serum do włosów – okazjonalnie

Istnieje jeszcze serum do włosów, którego zadaniem jest kompleksowe, bardzo intensywne odżywianie. Zwykle ma ono postać olejku lub płynu i nakłada się je w bardzo niewielkich ilościach. Najczęściej serum do włosów stosuje się przy włosach, które wymagają dogłębnej regeneracji – na przykład po zimie lub po urlopie, gdy były narażone na działanie upałów i morskiej wody. Serum to bardzo skoncentrowane składniki odżywcze, które odpowiednio nałożone wnikają w głąb włosów i odbudowują ich strukturę, a także już po jednym zastosowaniu wyraźnie poprawiają kondycję.

Jak więc widać, każdy z wymienionych kosmetyków ma swoje zadanie, i każdy z nich stosować należy w innych sytuacjach. Dzięki prawidłowej pielęgnacji włosów i stosowaniu wysokiej jakości kosmetyków wyglądają one dobrze w każdej sytuacji, a także pięknie się układają, nie sprawiają problemów swojej właścicielce i zachwycają osoby postronne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here