Dlaczego nocą krem działa skuteczniej

Noc jest wyjątkowym, magicznym czasem dla każdego człowieka. Regeneruje się wtedy cały organizm – w tym również skóra, o którą wieczorem warto zadbać w sposób szczególny. Wypoczęta i odżywiona przez dobry krem na noc odwdzięczy się za dobre traktowanie pięknym, młodym wyglądem jeszcze przez długie lata!

Jak noc działa na ciało człowieka?

Gdy zasypiamy, nasze organy pracują wolniej, a oddech spłyca się. Organizm nie wykonuje już ciężkiej pracy wymagającej zaangażowania wszystkich narządów, więc może spowolnić swoją pracę i zwyczajnie odpocząć. W tym czasie, gdy odpoczywa, odnawiają się poszczególne komórki. Najlepiej widać to po tym, jak kładziemy się zmęczeni po całym intensywnym dniu, a budzimy się znów pełni energii i zapału do pracy. To samo dzieje się z całym organizmem. W nocy tylko nasza skóra zaczyna pracować intensywniej – to wtedy dzieli się, aby zastąpić stare komórki nowymi, odpoczywa i pobiera intensywniej składniki odżywcze – na przykład te, które jej zaaplikujesz, kładąc na wieczór na twarz dobry krem na noc.

Jak działa dobry krem na noc na skórę?

Już pod wieczór skóra zaczyna się rozluźniać – jej wiązania osłabiają się i wtedy jest ona bardziej przepuszczalna dla wszelkich substancji odżywczych. To dlatego domowe spa zaleca się robić właśnie pod wieczór, przed położeniem się spać. Około północy skóra zaczyna się intensywnie regenerować, a nad ranem staje się najbardziej ukrwiona i elastyczna – wtedy składniki odżywcze doskonale się wchłaniają. To dlatego zaleca się, aby stosować zarówno krem na dzień o właściwościach ochronnych i zabezpieczających przed utratą wilgoci, jak i wieczorem gęsty, odżywczy dobry krem na noc.

Czy marka ma znaczenie?

Teoretycznie nie powinno się patrzeć na cenę różnych produktów, ponieważ zdarzają się tanie kosmetyki, których skład jest bardzo bezpieczny dla skóry i korzystnie na nią działa. W praktyce jednak kremy dobrych, renomowanych marek, te z górnej półki, są w stanie zaoferować swoim użytkowniczkom dużo więcej niż te tańsze. Są one specjalnie projektowane w wyspecjalizowanych laboratoriach kosmetycznych, więc ich skład nigdy nie jest dziełem przypadku. Są dodatkowo testowane na wielu kobietach przed wypuszczeniem na rynek, aby potwierdzić skuteczność ich działania. Kremy dobrej marki zawierają zwykle nowoczesne, opatentowane formuły składników, których nie da się znaleźć w innych kosmetykach. To właśnie dlatego ich działanie może być tak spektakularne! Są to po prostu kosmetyki nowej generacji, które nie działają powierzchownie, ale mają dawać naprawdę świetne efekty przy regularnym stosowaniu. Ważne jest jednak, aby nie zaniedbywać przy tym codziennej skrupulatnej pielęgnacji twarzy! Nawet najlepszy krem nie zadziała, gdy skóra nie będzie regularnie złuszczana, aby pozbyć się martwego naskórka – ponieważ krem zadziała wtedy tylko powierzchownie, marnując swoje odżywcze składniki na skórę, która już nie odżyje. Zanim zastosuje się krem nocny, należy wykonać demakijaż, dokładnie oczyścić skórę żelem, by pozbyć się resztek brudu, łoju i makijażu, które mogłyby zatykać jej pory i blokować działanie kremu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here