Jakie dekoracje można wykonać z bibuły?

0
751

Idealna do dekoracji urodzinowego stołu, pokoju dziecka, a nawet samochodu weselnego! Bibuła, bo o niej mowa, to bohaterka dzisiejszego artykułu, która ponownie wróciła do łask, ciesząc się zainteresowaniem twórców i artystów, ale również wszystkich ceniących niebanalne dodatki do wnętrz. Przy jej udziale można stworzyć imponujące dekoracje znajdujące zastosowanie na wielu codziennych płaszczyznach. Jakie zatem ciekawe ozdoby pozwoli stworzyć ten niepozornie wyglądający papier?

Do dekoracji domu

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie bibuły to wiszące kule/pompony. Z daleka przypominają wielką kulę, która łagodnie zwisa z sufitu. Mogą być połączone i zawieszone na jednym, długim sznurze lub stanowić samotną dekorację. W obu przypadkach będzie prezentować się efektownie. Ich kolejnym atutem jest łatwość wykonania. Zrobienie papierowego pomponu nie jest trudne ani skomplikowane i z pewnością z tym zadaniem poradzi sobie nawet początkujący rękodzielnik. Alternatywą dla bibułowych kul jest girlanda podwieszona pod sufitem. Imitująca wygląd wielkich kwiatów, zdumiewająca delikatnością, lekkością i wielobarwnością z pewnością ożywi wystrój każdego domu, jak i sali okolicznościowej.

W roli dekoracji domu posłużą także bibułowe girlandy przyjmujące rozmaity kształt. Zawieszone na sznurach i umiejscowione na ścianie pokoju będą stanowić pomysłową dekorację. Bibuła to bowiem wdzięczny materiał, którego potencjał można wykorzystać w oryginalny sposób.

Niezastąpiona na przyjęciu urodzinowym

Bibuła jest chętnie wykorzystywanym materiałem do tworzenia urodzinowych piniat, czyli kul wypełnionych cukierkami czy innymi słodyczami. Jej rozbijanie stanowi drugi (zaraz po torcie) kulminacyjny moment podczas przyjęcia. I choć w sprzedaży znajdują się gotowe piniaty, warto pokusić się o ich samodzielne przygotowanie. Wystarczy odrobina kreatywności i podręcznych materiałów, aby urozmaicić zabawę zmaganiami przy jej zniszczeniu.

Z bibuły można również przygotować dekoracyjne paczuszki na małe upominki dla gości. Proste, nie wymagające dużych nakładów na ich zrobienie, a przy tym efektowne. Wystarczy bowiem zawinąć drobiazg dla gości, przewiązać ozdobną wstążką lub sznurkiem, a brzegi fantazyjnie wystrzępić.

Do dekoracji stołu

Z bibuły można wykonać nie tylko fantazyjne kule, girlandy i pompony. Przy jej udziale można stworzyć również wielokolorowe kwiaty będące alternatywą dla żywych, które z należnym honorem udekorują uroczysty stół. Przymocowane do cienkich gałązek i postawione w centralnym miejscu z pewnością przykują uwagę niejednego biesiadnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here