Strój dobrany do sylwetki
fot. Pixabay.com

Dobór stroju do sylwetki nie jest wcale prostą sprawą. Trzeba się trochę natrudzić, aby ubrania wyglądały na nas dobrze i przede wszystkim, żebyśmy się dobrze w nich czuły. Dlatego warto znać rodzaje sylwetek oraz zastanowić się nad tym, do której z grup pasuje nasze ciało.

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/rodzaje-sylwetek-sprawdz-co-pasuje-do-ciebie/

Przepis na idealnie dopasowany strój – dokładne pomiary ciała!

Prawda jest prosta, choć trochę brutalna – jeśli nie znamy prawidłowych i dokładnych wymiarów swojego ciała, nie mamy szans na to, aby odpowiednio dopasować nasz strój. Jeśli więc nie masz jeszcze takiej wiedzy, sprawdź je jak najszybciej. Dopasowane do sylwetki ubrania sprawiają, że czujemy się naprawdę dobrze, podkreślamy swoje walory, zasłaniamy niedoskonałości. Jak więc to zrobić?

Na początek mierzymy szerokość bioder. Aby to zrobić, stajemy z rozszerzonymi nogami w naturalnej postawie. Miarką krawiecką mierzymy obwód w najszerszym miejscu. Ten wymiar przyda nam się szczególnie przy wybieraniu spodni. Talię natomiast zmierzymy również przy pomocy miarki, a zrobimy to przykładając ją poniżej ostatniego żebra. Tym razem szukamy najwęższej części tułowia. Ostatnim fragmentem naszego ciała, który potrzebujemy zmierzyć są ramiona. Opuszczamy je wzdłuż ciała, zginamy w łokciach i mierzymy obwód w najszerszym miejscu.

Rodzaje sylwetek i dopasowane do nich stroje

Figura gruszki

Charakteryzuje się szerokimi biodrami i wąską górną częścią ciała. Poza tym wyróżniają ją również okrągłe pośladki i wyraźnie zaznaczona talia. Dopierając stroje, działamy tak, aby wyszczuplić uda i biodra, a podkreślić ramiona i klatkę piersiową.

Figura klepsydry

Ramiona i biodra o podobnej szerokości, dobrze zdefiniowana talia – to najważniejsze cechy klepsydry. Kobietom o tej sylwetce pasuje większość strojów. Panie, które ją posiadają mogą więc śmiało dopasowywać i eksperymentować z różnego rodzaju ubraniami.

Figura H

O tego typu figurze mówimy wówczas, gdy nie znajdujemy wcięcia w talii, a szerokość bioder i ramion jest nieproporcjonalna. To taki chłopięcy tym figury. Przy doborze strojów warto więc eksponować talię, biodra i ramiona.

Figura Y

Panie o tym typie figury mają szczupłe i długie nogi, wąską talię i biodra, ale szerokie ramiona. Te ostatnie warto więc schować pod odpowiednim typem ubrań, a wyeksponować nogi.

Zobacz też: http://www.sistars.pl/biustonosz-ktory-spelni-wszystkie-twoje-oczekiwania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here