Jak przebiega rekonstrukcja paznokci

Odbudowanie paznokci może mieć kluczowy wpływ na poziom naszej pewności siebie. O ile u stóp przez jakiś czas można to w jakiś sposób ukrywać, o tyle dłonie są naszą codzienną wizytówką i trudno byłoby wykonywać podstawowe czynności bez nich. Jeśli okaże się, że nasza płytka została znacznie uszkodzona lub z jakichś powodów nie chce naturalnie wyrosnąć, należy zgłosić się do podologa, aby zbadać problem, a następnie w odpowiedni sposób mu zaradzić.

Rekonstrukcja paznokci – dla kogo powstał zabieg?



Rekonstruowanie paznokci zostało stworzone dla osób, które w różnych okolicznościach straciły część lub całość naturalnej płytki, która nie jest już w stanie samodzielnie odrosnąć. Może się tak zdarzyć w przypadku, gdy palec od strony paznokcia zostanie silnie uderzony lub zerwany, a następnie odmawia współpracy w zakresie samoistnej rekonstrukcji – nie chce odrastać. Sytuacja z brakiem całej lub też części płytki paznokcia może wynikać z chorób przewlekłych organizm, takich jak wady serca lub marskość wątroby. Inną przyczyną może być grzybica. Po stwierdzeniu, że grzybica minęła, należy udać się do specjalisty podologa, aby upewnić się, że faktycznie grzyb i jego efekty pracy zostały zażegnane. Jeśli okazałoby się, że tak nie jest, w pierwszej kolejności należy wyleczyć schorzenie, a dopiero potem poddać się rekonstrukcji płytki paznokcia.



Rekonstrukcja paznokci – jak przebiega zabieg?



Pierwszym etapem odbudowania paznokcia jest udanie się do specjalisty podologa, który przeprowadzi z nami wywiad i oceni paznokcie pod względem ich stanu, grubości, kształtu i kolorytu. W niektórych przypadkach może zlecić wykonanie badań, które wykluczą obecność grzybów. 

Po wykonaniu wstępnych badań podolog wybiera odpowiednią masę:

  • żelową,
    • akrylową,
    • protezową.

    Będą one wykorzystane do stworzenia nowej płytki paznokcia. Warto wiedzieć, że masy te są zgoła różne od mas wykorzystywanych w salonach kosmetycznych. Masy podologów zawierają substancje zwalczające bakterie i grzyby, co jest podstawą do ich stosowania.

    Po wybraniu masy lekarz pobudza łożysko frezem i zakłada na nie opatrunek, dzięki czemu rozpoczyna się regeneracja funkcji wytwarzania płytki nowego paznokcia. Po tym zabiegu szlifuje się pozostałą część paznokcia i nakłada dwie warstwy masy, każdorazowo czekając na wyschnięcie poprzedniej. Po ostatecznym utwardzeniu następuje szlifowanie, które jest odpowiedzialne za otrzymanie końcowego kształtu płytki paznokcia. Co bardzo ważne – zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź ofertę profesjonalnego gabinetu kosmetycznego zajmującego się właśnie m.in. rekonstrukcją paznokci w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here