palety plastikowe

W wielu firmach używa się palet. Magazynuje się na nich i transportuje różnego rodzaju produkty. Popularne są palety drewniane, jednak w wielu przypadkach lepszą opcją są palety z tworzywa sztucznego. Dlaczego palety z tworzywa się warte uwagi? Z wielu powodów.

Palety z tworzywa sztucznego są mocne i łatwe do umycia

Palety plastikowe są bardzo mocne i łatwe do mycia. Nie są tak podatne na zabrudzenia jak palety drewniane. Warto jednak wiedzieć, że i plastikowe można zaniedbać, co spowoduje, ze po krótkim czasie używania będą nadawać się tylko do wymiany. Jak dbać o palety plastikowe? Przede wszystkim trzeba na nich przechowywać lub przewozić rzeczy o odpowiedniej wadze. Każdy Producent palet plastikowych podaje maksymalne obciążenie jakie może się na nich znaleźć. Zbyt wiele towaru o dużej wadze, to znaczne ryzyko popękania palety lub jej połamania się. Taka paleta oczywiście już do niczego się nie nadaje. Drobne pęknięcia można naprawić, ale w miejscu, w którym były, paleta jednak będzie już znacznie osłabiona.

Mycie palet plastikowych

Plastik nie chłonie wody i płynnych zabrudzeń tak jak drewno. Nie oznacza to jednak, że palety plastikowe się nie brudzą. Ulegają zabrudzeniu, dlatego konieczne jest ich regularne mycie. Bardzo istotne szczególnie wtedy, gdy mają kontakt z żywnością lub napojami. Drobne zabrudzenia z palet można usuwać wodą pod ciśnieniem. Większych w ten sposób się nie usunie. Konieczne jest użycie odpowiednich środków do mycia powierzchni plastikowych.

Uszkodzenia pod wpływem temperatury

Palety plastikowe mogą ulec uszkodzeniu także pod wpływem temperatury. Pozostawione na słońcu, w wysokiej temperaturze, mogą wypłowieć. Pozostawione na mrozie stają się bardziej podatne na pękanie. Jeśli więc dane palety nie są używane, warto przechowywać je w magazynie, w którym panują średnie temperatury. Tam, gdzie nie ma słońca, nie jest zbyt gorąco, ani zbyt zimno.

Podsumowując

Palety plastikowe to dobry wybór. Podobnie jednak jak drewniane, są podatne na uszkodzenia, choć trochę mniej. Użytkowane zgodnie z przeznaczeniem, regularnie myte i właściwie przechowywane, przez lata będą spełniać swoją rolę i nie pojawi się konieczność ich wymiany na inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here