Czy warto kupować suche karmy dla kota

Koty nie bez powodu słyną z własnej zmiennej natury. W porównaniu do pozostałych stworzeń szczególnie zwracają uwagę na to, co spożywają, jakiej jakości jest jedzenie w ich misce i o których godzinach są karmione. Karmienie kota może być znacznie natomiast łatwiejsze, jak wiesz, co sprawi mu radość oraz co będzie dla niego najlepsze. Przyjęło się uważać, iż żywienie kota może bazować na dwóch typach karmy: suchej oraz mokrej. Warty rozważenia posiłek dla naszego pupila, to na pewno karmy suche dla kota. Dlaczego warto podawać je naszemu zwierzakowi?

Karmienie kotów – czego nie podawać kotu?

Koty są kapryśne, więc dopasowanie karmy może cieszyć pewne niedogodności. Prócz pysznego smaku, przy doborze jedzenia należy kierować się przede wszystkim elementami wzmacniającymi. Dzięki temu dasz zwierzęciu najistotniejsze składniki, jakie konieczne są do normalnego działania. Należałoby pamiętać, iż koty w różnym wieku wymagają odmiennej karmy. Więc co pewien czas należy wymieniać jedzenie. Natomiast nie ulega wątpliwości że suche karmy dla kota, sprawdzą się zarówno dla młodszych, jak również starszych kotów.

Czy kot może jeść jedynie suchą karmę?

Na początku należałoby zastanowić się, czy mały kot może jeść jedynie suchą karmę? Otóż sucha karma pełnoporcjowa może być jedynym źródłem treści wzmacniających dla kota na każdym etapie jego życia – od czasu odsadzenia do późnej starości. Należy natomiast pamiętać o tymże, aby wybierać karmę dopasowaną do wieku kota. Dla mniejszych kociaków, należałoby kupić suche karmy dla kota typu junior.

Najlepsze suche karmy dla kota – więc jakie?

Koty są obowiązkowymi mięsożercami. Co do tego nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości (oraz to dlatego nie powinny dla nich istnieć karmy suche, jednak jeśli już są to dobierzmy te najdoskonalsze). W związku z tymże muszą w jedzeniu dostawać wielkie ilości elementów pochodzenia zwierzęcego, natomiast im więcej tym lepiej. Więc wybierając karmy wybierajmy jedynie takie, jakie mają co najmniej 70% mięsa oraz artykułów zwierzęcych we własnym składzie, natomiast dla własnego ukochanego pupila jest to niezwykle istotne.

Czytajmy etykiety karm dla kotów!

Bez tego nie da rady! Nie dajmy się skusić żadnym zapewnieniom wytwórców, jacy zawsze będą zachwalać własne produkty, co jest zupełne zrozumiałe. Tym, co mówi o wartości karmy dla kotów jest ich skład, ten natomiast musi znajdować się na pudełku artykułu. Dobry produkt musi mieć korzystne składniki we właściwej ilości, takie jak białko, tłuszcz lub tauryna! Nie winno w nim być natomiast takich rzeczy, jak sztuczne barwniki czyli konserwanty. Przeglądając listę składników karmy należałoby wiedzieć, iż podając skład artykułu wszyscy wytwórcy karm powinni stosować się do jednej prostej reguły – składnik otwierający listę to tenże, jakiego w produkcie jest procentowo najwięcej. Inne elementy, jakich jest odpowiednio mniej, zajmują kolejne pozycje na liście. Ilość mięsa podawana jest przeważnie w procentach, natomiast informacja ta jest związana z nazewnictwem wykorzystywanym poprzez większość wytwórców karm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here