Batony dla psa

Batony dla psa to dobra alternatywa urozmaicająca dietę czworonożnego pupila. Jeśli są wysokiej jakości, będą nie tylko wspaniałą przyjemnością dla zwierzęcia, ale i odżywczym elementem pokarmu. Zarówno regularnie podawana karma jak i przekąski, które wykorzystywane są w trakcie treningów z psem, powinny być dopasowane do jego potrzeb. To znaczy – jak najbardziej odzwierciedlać pokarm, który spożywałby w warunkach naturalnych.

Przysmaki treningowe

Jedną z form batoników dla zwierząt są różnego rodzaju pałeczki stosowane w trakcie szkoleń. Jest to świetne i pyszne wynagrodzenie za wykonaną sztuczkę, więc zachęcają do nauki i zabawy. Jednocześnie pełnowartościowe batoniki będą odżywiały zwierzę. Skład dobrego produktu zawiera proporcje podobne jak w przypadku karmy – w większości jest to mięso. Może być dodatkowo uzupełnione w warzywa, owoce i oleje. Niektóre z nich dostarczają również witamin i minerałów.

Warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju przysmaki i przekąski podawane psu powinny być wliczane w ogólne zapotrzebowanie spożywcze. Pamiętanie o tym to recepta na zdrowie i sprawność pupili. Przekarmianie zwierzęcia, do którego doprowadzają niektórzy kochający, lecz nierozsądni właściciele, prowadzi do otyłości i różnych schorzeń. Przekąski, batony dla psa, kosteczki i inne przysmaki są kaloryczne i dostarczają energii. Z drugiej strony – jeśli trening był intensywny i pełen biegów, nieco większa ilość pokarmu może być wręcz wskazana. Tak jak w przypadku ludzi – zarówno niewystarczająca, jak i zbyt obfita dieta nie jest dobrą decyzją.

Batony dla psa – pełnowartościowe porcje karmy

Myśląc o batonach dla psa, można też wziąć pod uwagę pakowane w kształt kiełbaski karmy dla zwierząt, podobnie jak znane kiedyś serki topione. Taka „kiełbaska” ma długą, kilkumiesięczną datę przydatności – mimo że jest karmą mokrą. Dzięki procesom sterylizacji nawet latem nie stanie się jej nic złego – można przechowywać je w temperaturze do 25 stopni. Tak jak zostało wspomniane powyżej – skład dobrych batonów dla psa, będących dla nich pożywieniem, to głównie mięso. Najlepiej, aby było ekologiczne i nie zawierało żadnych zbędnych dodatków. Dobra karma jest jak dobry posiłek dla człowieka – pozbawiony sztucznych konserwantów, barwników, aromatów, wzmacniaczy smaku i innych ulepszaczy. Poprawia pracę układu trawiennego, wpływa na lśniącą sierść i samopoczucie psiaka. Pies, który dostaje wysokiej jakości karmy, jest pełen energii i radości. A jeśli czworonożny przyjaciel jest zdrowy i szczęśliwy, to również właściciel jest zadowolony!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here