Panel LED to bardzo ciekawe rozwiązanie w przypadku nowocześnie urządzonych mieszkań lub też oryginalnie aranżowanych domów jednorodzinnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek takie panele nie emitują zbędnego ciepła. W ten sposób producenci zadbali o wydłużenie ich żywotności, co przekłada się na większy spokój wśród domowników. Panele z tej kategorii są bardzo przyjazne dla otaczającego ludzi środowiska, a poza tym są eleganckie i stylowe.
Panele LED – dlaczego warto na nie stawiać?
Decydując się na panel LED troszczą się przede wszystkim o niższe zużycie prądu. Rachunki nie będą już tak wysokie, jak miało to miejsce do tej pory. W domowym budżecie będzie można pozostawiać więcej pieniędzy. Panele w wersji LED są niezwykle trwałe i solidnie wykonane. Rozpraszają światło przy pomocy materiału LGP. To właśnie on sprawia, że światło jest równomiernie rozłożone na całej oprawie.
Jak widać panele LED oznaczają znaczne oszczędności, więc nic dziwnego, że znajdują zastosowanie w tak wielu domach, mieszkaniach, gabinetach i biurach. Najczęściej stawia się na modele, które emitują światło o neutralnej białej barwie. Pomieszczenie zyskuje nietuzinkowego charakteru, staje się innowacyjne i elegancko wykończone. Światło wytwarzane przez wspomniane panele z pewnością nie doprowadzi do pojawienia się bólu oczu lub głowy. Domownicy nie muszą martwić się o swoje samopoczucie.
Panele LED – gdzie się z nich korzysta oraz na jakie rodzaje można się zdecydować?
Jak już zostało wspomniane panel LED może być wykorzystany w wielu miejscach. Poza gospodarstwami domowymi i biurami mogą to być też centra handlowe, zakłady przemysłowe, szpitale, szkoły czy też hale magazynowe. Takie produkty odznaczają się uniwersalnością zastosowania. Klienci mogą dla siebie dobrać panele LED w wersji:
- minimalistycznej – cechują się minimalistycznym designem,
- ekonomicznej – zużywają do 50 procent mniej prądu niż inne źródła światła,
- ekologicznej – nie zawierają w sobie żadnych metali ciężkich oraz rtęci.
Wystarczy dobrać dla siebie właściwe rozwiązanie i zamontować je w aranżowanych pomieszczeniach. Najlepiej zaangażować w to uznanych fachowców. Panel LED można zamontować podtynkowo (np. w sufitach), natynkowo (przy pomocy specjalnej ramki lub zawieszek) lub z wykorzystaniem linek (w tym przypadku w suficie instaluje się uchwyty).
Jeśli ktoś szuka dla siebie odpowiedniego oświetlenia do obiektów mieszkalnych, handlowych i usługowych oraz placówek publicznych powinien przetestować panele typu LED.