Pogrzeby a pandemia

Chcesz dowiedzieć się wszystkich najważniejszych faktów dotyczących tego tematu? Jak pandemia wpłynęła na zakłady organizujące pogrzeby? Jakie są limity w czasie ceremonii? Ile osób może zaś uczestniczyć bez żadnego problemu w stypie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Od kiedy trwa pandemia? Jej początek na terenie naszego kraju to marzec 2020 roku. Warto zwrócić uwagę chociażby na taki czynnik, że od tego momentu bardzo mocno zmieniło się to, w jaki sposób są organizowane ceremonie pogrzebowe. Wszystko ze względu na coraz to nowsze rozporządzenia polityków w tej sprawie. Można powiedzieć, że to wszystko zmienia się naprawdę bardzo dynamicznie. Jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy? Warto zwrócić uwagę chociażby na taki czynnik, że coraz więcej osób decyduje się na profesjonalny zakład pogrzebowy, który dba tak naprawdę o wszystkie istotne sprawy dotyczące tego zagadnienia. Między innymi ważne jest to, że istnieją rozmaite obostrzenia. W zależności od tego, czy osoba zmarła na koronawirusa czy z powodu innej przyczyny. W tym pierwszym przypadku obostrzenia są jeszcze bardziej zauważalne. Jak to wygląda w innych sytuacjach? Przede wszystkim ważny temat dotyczy tego, ile osób może uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej. Jest to generalnie jedna osoba na około 15 metrów kwadratowych. Bez wątpienia trzeba to zaś uwzględnić w trakcie wysyłania zawiadomień itp.

Jest też druga strona tego medalu. W Kościele może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Zazwyczaj zatem uroczystości pogrzebowe są organizowane na maksymalnie 20-30 osób. Na stronie internetowej https://kalla.warszawa.pl/pogrzeb-w-warszawie-w-dobie-pandemii-jakie-obowiazuja-procedury/ została szczegółowo wyjaśniona jeszcze jedna kwestia. Warto zwrócić uwagę na czynnik, że obecnie coraz więcej osób stoi przed Kościołem. Tam bowiem aż takich wielkich restrykcji nie ma. Oczywiście, trzeba stać od siebie w odległości wynoszącej minimum 200 cm. Niemniej jednak nie obowiązuje tam limit osób. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak duży jest plac przed konkretnym Kościołem. Te wszystkie kwestie powinny być bardzo dokładnie przeanalizowane. Szczególnie jeśli jesteś odpowiedzialny za zorganizowanie pogrzebu komuś z Twojej najbliższej rodziny. Trzeba zwracać uwagę na aspekt, że na przykład osoby przylatujące z zagranicznych państw muszą przechodzić kwarantannę po przybyciu do Polski. Nic zatem dziwnego, że zazwyczaj na uroczystości zjawiają się obecnie tylko osoby z innych miast, czy miasteczek polskich.

O jakich jeszcze obostrzeniach warto wspomnieć? Liczy się na pewno taka sprawa, że mocno zostały ograniczone możliwości także pod względem stypy. Jak to wygląda na ten moment? Wcześniej konsolacje bardzo często były organizowane między innymi w restauracjach. Dzisiaj zaś lokale gastronomiczne są zamknięte. Tak naprawdę w całej Polsce. I raczej nie zapowiada się, by ta sprawa miała ulec zmianie w najbliższym czasie. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się po prostu na stypy we własnych domach, mieszkaniach itp. Ważna sprawa jest jednak taka, że w czasie takiej uroczystości upamiętniającej konkretne osoby nie może przebywać więcej niż 20 osób. Dlaczego zaś warto przestrzegać tych wszystkich przepisów prawnych? Z dwóch prostych przyczyn. Przede wszystkim dzięki temu nie zapłacisz żadnego mandatu. Poza tym nie zarazisz się koronawirusem (a przynajmniej będzie znacznie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia tego właśnie zdarzenia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here