Medisana Shiatsu

Mata masująca jest rodzajem nakładki na fotel, wyposażonej jednak w specjalny dodatek – umieszczone w jej wnętrzu masażery (czyli specjalne, elektroniczne krążki, właściwe części masujące). Ich rozłożenie odpowiada standardowym wymiarom ciała. Masażery te, dzięki odpowiednim instalacjom, mogą wibrować czy uciskać, tym samym masując siedzącą osobę. Z uwagi na swoją konstrukcje i niewielkie wymagania – wystarczającym miejscem do umieszczenia maty jest średniej wielkości fotel – mogą być stosowane w wielu miejscach. Najczęstsze z nich, to dom, gdzie pozwalają na odpoczynek, oraz samochód – tam z kolei ich rolą jest rozruszanie ciała przy dłuższej podróży, kiedy plecy i pośladki kierowcy, czy też pasażera, mogą boleć, z racji na długie pozostawanie w jednej pozycji. Może być używana również w pracy, jeżeli jest ona wykonywana głównie w pozycji siedzącej.

Jakie korzyści płyną z stosowania maty masującej?

Korzystanie z maty ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkownika. To, co oferuje Medisana Shiatsu, jest idealnie dopasowane do potrzeb współczesnego człowieka – osoby, która z konieczności spędza wiele czasu w pozycji siedzącej, często nie utrzymuje prawidłowej postawy, garbi się, nie ma wiele czasu na aktywność fizyczną, a po całym dniu pracy całe jej ciało jest spięte. Spoczęcie wieczorem na takim urządzeniu rozluźnia mięśnie, pobudza krążenie, rozciąga, daje wiele przyjemności. Nie gorzej prezentują się korzyści psychiczne – masaż pozwala zrelaksować się, odpocząć, na chwilę zapomnieć o problemach. Na dłuższą więc metę sprawia, że osoba używająca ją jest bardziej wypoczęta, nie odczuwa bólów karku czy pleców i po prostu lepiej funkcjonuje w codziennym życiu.

Co wyróżnia matę Shiatsu?

Firma ta pochodzi z Japonii – państwa słynącego z precyzyjnego wytwarzania akcesoriów elektronicznych najwyższej jakości. Gwarantuje to długie używanie sprzętu, bez najmniejszych problemów. W produkcie na szczególną uwagę zasługuje chociażby rozmieszczenia masażerów – znajdują się one w specjalnie wybranych punktach ciała, miejscach szczególnie wrażliwych na ucisk, dzięki czemu mata masująca działa dokładnie tak, jak powinna. Nie można również pominąć możliwości dopasowania maty masującej do osobistych potrzeb. Posiada ona trzy stopniową regulację, dzięki czemu każdy uzyska dokładnie to, co chce. Wreszcie, atutem jest wygląd maty. Prezentuje się minimalistycznie, schludnie i elegancko. Bez wstydu więc można używać ją w każdym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here