Nadstawki paletowe – co warto o nich wiedzieć?

0
714

Nadstawki paletowe to element dodatkowy do palet. Zazwyczaj mają formę siatki stworzonej ze stalowych prętów. Nadstawka pełni rolę obudowy, a w połączeniu z paletą tworzy kontener magazynowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu materiały znajdujące się na palecie mogą być bezpiecznie przetransportowane. Kosze siatkowe są dodatkowo wzmocnione od dołu narożnikami z blachy, dlatego są niezwykle wytrzymałe.

Do czego służą nadstawki paletowe?

Głównym celem stosowania nadstawek paletowych jest zabezpieczenie towarów umieszczonych na palecie. Chronią je przed spadnięciem lub zmianą miejsca położenia na palecie. Jest to korzystne zwłaszcza w przypadku towarów o niewielkich rozmiarach. Dzięki zastosowaniu nadstawek można je przewozić luzem. Natomiast ładunki ciężkie są lepiej ustabilizowane dzięki nadstawce.

Nadstawki pasują do palet typu „euro”, ich nośność to maksymalnie 900 kg przy jednym zestawie oraz równomiernym rozłożeniu towarów na palecie. W przypadku dwóch zestawów ustawionych jeden na drugim nośność to 900 kg + 750 kg; przy trzech zestawach – 900 kg + 500 kg + 500 kg, a przy czterech zestawach – 900 kg + 500 kg + 300 kg + 300 kg.

Wspomniane nadstawki paletowe dostępne są w ofercie sklepu https://magazynuj.pl/. Ze względu na wysoką jakość materiałów oraz bardzo dobre wykonanie, mogą być w użyciu przez długi czas.

Właściwości nadstawek paletowych

Nadstawki paletowe mają wiele praktycznych cech, które sprawiają, że korzystanie z palet jest łatwiejsze i wygodniejsze. Najważniejsza z nich to stabilna, sztywna konstrukcja, która zabezpiecza towary znajdujące się wewnątrz nadstawki. Ponadto powierzchnia prętów stalowych jest pokryta cynkiem galwanicznym i lakierem. Tak zabezpieczone nadstawki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy otarcia.

Kosze siatkowe nakładane na palety można sztaplować, to znaczy układać piętrowo. Dzięki temu zajmują mniej miejsca, niż gdyby były ułożone w jednej warstwie. Jest to szczególnie istotne w magazynach, gdzie liczy się każdy kawałek wolnej przestrzeni. W magazynach można postawić na sobie maksymalnie cztery zestawy palet i nadstawek, a w transporcie nie więcej niż dwa zestawy.

Co więcej, nadstawkę paletową można złożyć na płasko, jeśli nie jest używana. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie zajmuje wtedy dużo miejsca. Złożona ma grubość zaledwie 9 cm. Wygodnym rozwiązaniem jest uchylająca się ramka w siatce nadstawki. Ułatwia ona dostęp do ładunku umieszczonego na palecie, wewnątrz obudowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here