Małpi gaj

Dzieci mają wrodzoną potrzebę ruchu. Jeżeli pozostaje ona niezaspokojona, znacznie trudniej jest skupić się maluchom na nauce, zabawach stacjonarnych czy też nawet zasnąć. Dlatego oprócz innych zajęć rozwojowych, takich jak prace plastyczne, nauka piosenek czy wierszy, oglądanie ciekawych programów, koniecznie należy pomóc dziecku w zrównoważonym rozwoju, którego ruch jest nieodzownym elementem. Zarówno dzieciom przedszkolnym jak i w wieku wczesnoszkolnym na pewno spodoba się małpi gaj.

Radość i korzyści zdrowotne

Z małpiego gaju można skorzystać na dwa sposoby. Raz na jakiś czas wykupić bilet wstępu do sali zabaw go oferującej lub zbudować we własnym domu czy ogrodzie. Zależy to już od indywidualnych możliwości i preferencji. Linki, huśtawki, drabinki, drążki, basen z piłkami, elementy do wspinaczki i inne detale to rozrywka dla dzieci, która powoli im wykorzystać nadmiar energii, ale to nie jedyna korzyść.

Dzieci ćwiczą w ten sposób także motorykę małą i dużą, sprawność ruchową, koordynację ciała i mózgu oraz wzrokowo- ruchową, a także pewność siebie. By skorzystać z niektórych elementów do ćwiczeń, faktycznie trzeba pokonać swoje lęki. To także trening psychologiczny na miarę malucha. Co więcej, małpi gaj i ćwiczenia w nim wykonywane mogą znacząco przyczynić się do zapobiegania wadom kręgosłupa czy narządów ruchu. Pod opieką dorosłych oraz kontrolą specjalisty mogą także korzystać z takiej rozrywki dzieci niepełnosprawne nie tylko ruchowo, ale także intelektualnie. Na wszystkie dzieci taka zabawa działa odstresowująco, rozluźniająco i sprawia, że chętnie odejdą od komputera.

Bezpieczny małpi gaj

W salach zabaw, dzieci korzystające z małpiego gaju są pod opieką pracowników, ale czujne oko rodzica także się przyda. Oczywiście cała konstrukcja jest bezpieczna, między innymi na materace umieszczone na podłodze, jednakże warto pamiętać, że niektóre maluchy będą mogły korzystać z poszczególnych elementów zabawy dopiero kiedy osiągną pewien etap rozwojowy. Tak, czy inaczej, małpie szaleństwo da mnóstwo radości nie tylko dzieciom, ale i obserwującym je rodzicom, co wzmocni wzajemne więzi.

Hulakula – najlepszy małpi gaj w Warszawie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here