Kredyt konsolidacyjny – dowiedz się, co to jest i jakie korzyści płyną z wyboru takiego rozwiązania

0
749

Wiemy, że banki oferują wiele instrumentów finansowych: konta osobiste, kredyty, lokaty. Znamy również różne rodzaje kredytów, udzielanych przez banki. Często słyszymy o kredycie konsolidacyjnym. Czym właściwie jest tego rodzaju kredyt? Kiedy warto z niego skorzystać?

Na czym polega kredyt konsolidacyjny ?

 Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy pozwalający skonsolidować czyli połączyć wszystkie nasze zobowiązania kredytowe w jedną, niższą ratę. Obniżenie miesięcznej raty jest możliwe, dzięki wydłużeniu okresu spłaty. Nasze zobowiązania będziemy spłacać dłużej, ale dzięki obniżonej racie, nie będą zbyt uciążliwe dla naszego budżetu. Kredyt konsolidacyjny to również możliwość otrzymania dodatkowej gotówki, jeśli mamy akurat taką potrzebę.

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

 Przypuśćmy, że posiadamy trzy zobowiązania kredytowe. Nie mamy problemów ze spłatą, dopóki nagle nie stracimy dotychczasowego źródła utrzymania. W momencie kiedy obniżają się nasze miesięczne dochody, spłata dotychczasowych rat może się okazać sporym wyzwaniem. W takiej sytuacji, kredyt konsolidacyjny jest bardzo korzystnym rozwiązaniem i pozwala złapać finansowy oddech. Kiedy połączymy wszystkie zobowiązania w jedną, niższą ratę, możemy spokojnie spłacać zaciągniętą pożyczkę.

Warto wiedzieć, że mamy możliwość zdecydować o wysokości raty. To my decydujemy jaka kwota nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu. W takim przypadku kredyt konsolidacyjny pozwala odzyskać spokój i nie martwić się, skąd wziąć środki na spłatę zobowiązań finansowych. Dodatkowo, możemy się ubiegać o przyznanie dodatkowej sumy, na dowolny cel, a wciąż zachować niższą ratę miesięczną. Uzyskanie dodatkowych pieniędzy również jest możliwe, wydłuża jednak okres spłaty całego, zaciągniętego zobowiązania. Jak widać, przy trudnościach ze spłatą dotychczasowych kredytów, tego rodzaju produkt bankowy okazuje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem, pozwalającym spłacać raty i zachować dotychczasowy standard życia. W przypadku nieprzewidzianych okoliczności, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym ratunkiem w trudnej sytuacji finansowej.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Kiedy zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, warto dokładnie porównać oferty poszczególnych banków (zajrzyj np. tutaj: nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty/nest-konsolidacja). Może się okazać, że różnice są dość duże, dlatego lepiej dokładnie przeanalizować warunki kredytu w kilku bankach. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z doradcą kredytowym, który po zapoznaniu się z naszą sytuacją, pomoże dobrać optymalne rozwiązanie. Pamiętajmy, że kredyt konsolidacyjny daje nam możliwość dostosowania wysokości rat i okresu spłaty do naszych potrzeb i możliwości. Zanim zdecydujemy się na rozmowę z doradcą, przeanalizujmy jaka kwota pozwoli spłacać kredyt bez nadwyrężania naszego budżetu.

Kredyt konsolidacyjny jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku problemów ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Warto wybrać takie rozwiązanie i cieszyć się finansową swobodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here