Organizacja przyjęcia z okazji narodzin dziecka

Każda okazja jest dobra, aby świętować narodziny malucha. Za oceanem bardzo modne są przyjęcia dla kobiet w ciąży, które celebrują piękną istotę posiadania dziecka, a przy okazji są świetnym powodem do zdradzenia płci. Nabierający popularności baby shower jest organizowany również w Polsce. To powód do spotkania, przekazania prezentów przyszłej mamie oraz do wymiany doświadczeń. To impreza nie tylko dla pań! Tatusiowie również znajdą tam swoje miejsce. Skoro już zapadła decyzja o przygotowaniu dedykowanego przyjęcia, poniżej znajdują się praktyczne rady w temacie dekoracji i najmodniejszych dodatków.

Stół z bufetem

Każda impreza powinna być zabezpieczona od strony posiłków. Nie można pozwolić, aby goście spędzali czas na rozmowie o pustych żołądkach. Najprostszym pomysłem jest zamówienie cateringu z przystawkami i ciepłymi przekąskami, które łatwo można zjeść bez konieczności używania noża i widelca. Stół powinien być pięknie udekorowany. Prócz eleganckiego obrusu, należy pamiętać o:

  • wesołych serwetkach w odpowiednich kolorach,

  • ulubionych żywych kwiatach przyszłej mamy,

  • małych flagach do wbijania w babeczki ze śmiesznym napisem,

  • kolorowych słomkach z papieru,

  • fantazyjnych pudełkach na cukierki i czekoladki,

  • ramkach ze zdjęciami oczekujących rodziców.

Dodatkowo można przystroić kącik ze słodkościami. Wszelkie ręcznie wykonane dekoracje są mile widziane. Patery z ciastem będą wyglądać zjawiskowo w momencie przewiązania ich wstążkami. To samo tyczy się słoików na napoje. Wielobarwne dekoracje i wstążki dodadzą wdzięku zwyczajnym szklankom.

Oprawa miejsca imprezy

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie będzie miało miejsce przyjęcie. Jeżeli w pomieszczeniu, to można być pewnym, że wybrane dekoracje sali będą bezpieczne. W sytuacji, gdy impreza planowana jest na wolnym powietrzu, należy pamiętać o zabezpieczeniu lekkich dekoracji jak balony, które przy mocniejszym podmuchu wiatru mogą zerwać się ze sznurka. Jeśli zdecydujemy się na balony, musimy pamiętać o zaopatrzeniu się w pompki do balonów, które możemy znaleźć np. na stronie https://kucmar.pl/pol_m_Artykuly-dekoracyjne_Balony_Akcesoria-do-balonow_Pompki-do-balonow-605.html. To samo tyczy się papierowych kubków na napoje i talerzyków.

Park czy podwórko to świetna przestrzeń do zaplanowania przyjęcia podczas pory letniej. Bardzo modne są dodatki w stylu boho: serpentyny, woale, tiulowe pompony, wstążki oraz duże balony układające się w różne napisy typu baby czy gratulacje. W takiej scenerii można wykorzystać odnowione palety transportowe, umieszczając na nich poduchy do siedzenia. Pomieszczenie zamknięte również daje duże pole do popisu. Przy suficie można uczepić błyszczące girlandy, papierowe wachlarze, kolorowe kule czy imię dziecka wykonane z filcu. Jeżeli przyszli rodzice nie znają jeszcze płci, świetnym pomysłem będzie zamówienie niespodzianki w stylu tajemniczych balonów. Wcześniej należy dowiedzieć się od lekarza prowadzącego ciążę wszelkich informacji na temat dziecka. Specjalistyczna firma przygotowuje balony, napełniając je helem i confetti w odpowiednim kolorze: różowy w momencie, kiedy urodzi się dziewczynka oraz niebieski dla chłopca. Rodzice w odpowiednim momencie przyjęcia przebijają balon, który zdradza sekret.

Każde spotkanie z rodzicami i przyjaciółmi jest cenne. Pamiętajmy jednak o komforcie przyszłej mamy i nie przeciągajmy przyjęcia w nieskończoność. Kilka godzin w zupełności wystarczy na świętowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here