roślina

Przędziorek potrafi zniszczyć w bardzo krótkim czasie naszą całą kolekcję roślin, którą posiadamy w domu. Bardzo często jest zauważyć ją gołym okiem. Jak wygląda ten uciążliwy szkodnik? Jakie rośliny atakuje? Przedstawiamy kilka metod, które pozwolą wam na pozbycie się tego problemu. Sprawdźcie jak uratować swoje roślinki przed atakiem tego szkodnika?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pozbyc-sie-przedziorkow/

Jakie rośliny atakuje przędziorek?

Przędziorek jest to bardzo mały szkodnik, którego ciężko jest zauważyć gołym okiem. Osiąga on od 0,3 do 0,5 mm długości. Bardzo często osadza się on na spodzie liścia. W jaki sposób to szkodzi on naszym roślinom? 

Przede wszystkim piją one soki z rośliny. Zauważcie to dzięki białym plamkom znajdujących na liściach waszych kwiatów. Czy ma swoje „ulubione” rośliny? Czy istnieją domowe sposoby na to, żeby je wyeliminować? 

Jak pozbyć się przędziorka domowym sposobem?

Istnieje bardzo dużo sposobów na zwalczanie przędziorków. Woda z mydłem jest to jeden z najbardziej znanych sposobów na pozbycie się tych szkodników. Jak to zrobić? Do litrowego wiaderka, w którym znajduje się 1 litr wody, wlewacie 1 łyżkę płynu do naczyń, może być to również szare mydło. Tak przygotowaną miksturą przemywacie liście rośliny. Po takim zabiegu spłukujecie wszystko pod prysznicem. Taki proces powtarzacie przez około 5 dni. 

Zbawienny ocet

Ocet jest idealnym sposobem na dosłownie wszystko. Możecie za jego pomocą pozbyć się przykrego zapachu z lodówki czy też zrobić domowej roboty środki czystości. Okazuje się, że ocet sprawdzi się również do walki z przędziorkami. W jaki sposób?  Do słoika wlewacie niewielką ilość octu i dodajecie do niego odrobinę cukru. Słoik postaw w niedalekiej małej odległości od roślin. Ta mikstura z prawnością przyciąga do siebie te szkodniki.

Zobacz też: http://www.sistars.pl/mydlo-diy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here