fototapeta z mapą

Oryginalny wystrój to przepis nie tylko na ciekawą aranżację. To także znakomity sposób, by wyczarować przestrzeń, która ani nie wyjdzie z mody, ani szybko się nam nie znudzi. Z pewnością inspiracji możemy szukać w Internecie, ale my o pomoc poprosiliśmy kogoś, kto o dekorowaniu mieszkań wie wszystko – eksperta z Myloview.pl, który powie nam, co zrobić, by cieszyć się unikalnym wnętrzem.

Dlaczego w orbicie moich zainteresowań znalazła się geograficzna fototapeta? Mapa z pewnością nie jest przedmiotem, o którym pomyślimy  w pierwszej kolejności w kontekście aranżowania mieszkania. Ale właśnie z tego powodu jest ciekawym i nietuzinkowym rozwiązaniem. Oryginalność polega nie tylko na nietypowym użyciu kartograficznego motywu do dekorowania wnętrza, ale także na tym, że same wizerunki map odznaczają się bardzo ciekawym wyglądem. Nie są to bowiem przedstawienia, jakie możemy kojarzyć ze szkoły, ale przede wszystkim zaskakujące kompozycje, które od razu przyciągają uwagę. – wyjaśnił nam specjalista.

Dzięki temu, że kartograficzne wzory są niezwykle różnorodne, znajdziemy fototapetę i do nowoczesnego wnętrza, i do wystroju w duchu retro.  

Ziemia w kosmicznej odsłonie

Czasami wystarczy jeden akcent, by diametralnie zmienić wystrój wnętrza. Nie jest konieczna rearanżacja przestrzeni, wymiana mebli czy nowy kolor ścian. Przepisem na natychmiastową metamorfozę będzie właśnie oryginalna fototapeta. Mapa, która od razu przyciągnie nasze oczy, spowoduje, że salon całkowicie zmieni swój charakter. Wśród wielu różnych propozycji specjalista Myloview wybrał dla nas kosmiczne przedstawienie. Poszczególne lądy wypełnione są kolorowymi galaktykami i świecącymi gwiazdami, dzięki czemu taki wizerunek nabiera całkowicie nieziemskiego wydźwięku. Takie rozwiązanie będzie pasować do nowocześnie urządzonego pokoju. Możemy pozwolić, by ozdoba grała pierwsze skrzypce w przestrzeni, stając się jedyną silną dominantą, albo możemy wprowadzić do salonu także inne dodatki utrzymane w fioletowo-granatowej tonacji, jak dywan, poduszki na sofę czy zasłony.

Fototapeta z innej epoki

Fototapeta z innej epoki

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/mapy/

Styl retro bryluje na salonach. Projektanci i dekoratorzy wnętrz bardzo chętnie sięgają po meble, sprzęty i dodatki nawiązujące do minionych dekad. Jeśli więc lubimy estetykę z odległych czasów, z pewnością warto, by w naszym wystroju pojawiła się stylizowana na zabytkową fototapeta. Mapa starego Londynu, Nowego Jorku z początku XIX wieku lub całej kuli ziemskiej widzianej jednak oczami podróżników z okresu wielkich odkryć geograficznych będzie strzałem w dziesiątkę. Na uwagę zasługuje nie tylko samo przedstawienie, ale także jego jakość. Takie ścienne dekoracje dzięki odpowiedniej kolorystyce rzeczywiście wyglądają jak starodawne dokumenty kartograficzne i na tym właśnie polega ich siła wyrazu. – wyjaśnił nam ekspert z Myloview.pl.

Taka fototapeta może się pojawić nie tylko w domowym zaciszu, ale także w służbowym biurze czy w szkolnej pracowni geograficznej.

Ozdoba dla fanów minimalizmu

Ozdoba dla fanów minimalizmu

https://myloview.pl/fototapety/

Jedną z wielu zalet minimalistycznych aranżacji jest to, że za pomocą naprawdę niewielkiej ingerencji możemy całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd stylizacji. W przypadku wnętrza, w którym króluje zasada „im mniej, tym lepiej”, każdy zmieniony akcent będzie od razu zauważalny. Jeśli więc na ścianie pojawi się fototapeta, z pewnością zyskamy efekt wow! Ważne jest jednak to, by znaleźć odpowiedni wzór, jeśli zależy nam na utrzymaniu minimalistycznego charakteru przestrzeni. Ekspert wybrał dla nas wizerunek mapy w formie typograficznego przedstawienia. Typograficzne akcenty w świecie aranżacji wnętrz to prawdziwy hit, dlatego możemy być pewni, że takie rozwiązanie to trafiony wybór. Jak prezentuje się taka fototapeta? Poszczególne lądy składają się z samych tylko napisów – nazw krajów, jakie wchodzą w skład danego kontynentu. Do wyboru są zarówno kolorowe, jak i czarno-białe wzory, ale w omawianym przez nas przypadku lepszą opcją będzie stonowana wersja.

Słynne miasto z lotu ptaka

Słynne miasto z lotu ptaka

Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć pomysłów przeznaczonych do industrialnej stylizacji. W przypadku dużych, jasnych wnętrz możemy sobie pozwolić na dekorację ściany, która będzie naprawdę wyrazista. Jaki wzór przygotował dla nas specjalista?

Będzie to nietypowa fototapeta – czarno-biała mapa miasta w formie rzutu. Widziane z lotu ptaka ulice i zabudowania tworzą coś na kształt abstrakcyjnej kompozycji o niezwykle ciekawej formie. Dopiero po dłuższej chwili patrzenia na takie przedstawienie jesteśmy w stanie dojrzeć, że nie jest to oderwane od rzeczywistości dzieło sztuki współczesnej, a widziana z lotu ptaka słynna metropolia – Nowy Jork, Londyn czy Paryż. Choć taki wzór odznacza się ciemną tonacją, jeśli dysponujemy jasnym i przestronnym mieszkaniem, nie musimy się obawiać, że dekoracja przytłoczy nasz wystrój.  

Właśnie dobiegła końca nasza podróż po najciekawszych fototapetach. Poznaliśmy oryginalne wzory, które pozwolą nadać całkiem nowej jakości naszej dotychczasowej aranżacji. Tak niewiele dzieli nas od nowego wystroju – wybierzmy idealne do naszego mieszkania przedstawienie i cieszmy się nową odsłoną wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here