Czy tonery Samsung są drogie

Właściciele drukarek laserowych w momencie konieczności wymiany wkładów barwiących zwykle muszą nastawić się na duży wydatek. Czy jednak zawsze musi tak być? Wyjaśniamy, ile kosztują tonery Samsung, a także podpowiadamy, jak znaleźć je w korzystniejszych cenach!

Kolejne kartki z drukarki są coraz bledsze lub urządzenie samo zasygnalizowało potrzebę wymiany wkładu? Jeśli pierwszy raz kupujesz takie komponenty, możesz zaskoczyć się ich ceną. Oryginalny zestaw do drukowania kolorów i czerni może kosztować nawet kilkaset złotych. Co sprawia, że producent żąda za te części eksploatacyjne aż tak dużo? Wyjaśniamy, dlaczego tonery Samsung są drogie oraz podpowiadamy, gdzie można dostać je taniej!

Tonery Samsung – dlaczego tyle kosztują?

Przede wszystkim na początku warto wyraźnie zaznaczyć, że toner to nie to samo, co tusz. Wiele osób błędnie stosuje te dwie nazwy zamiennie. Drukarki laserowe nie wykorzystują płynnych wkładów, ale pojemniki wypełnione specjalnym proszkiem. Dopiero gdy zadziała na niego wiązka lasera, zmienia się w płyn, nanoszony finalnie na papier.

Tonery Samsung są droższe od tuszów, ale wystarczają na dłużej. Mimo to, by móc korzystać z drukarki, co jakiś czas należy wydać nawet do kilkuset złotych. Cena waha się w zależności od m.in. posiadanego modelu urządzenia, pojemności kartridża, a także wybranych kolorów. Wbrew pozorom czerń czerni nierówna, więc najgłębszy odcień będzie droższy od podstawowego wariantu itd.

Producent zachęca do kupna oryginalnych tonerów Samsung z licencjonowanych sklepów stacjonarnych lub do zamawiania ze strony głównej marki. Jako argumenty za wymienia m.in.: pewność, że otrzyma się prawdziwy produkt, najwyższą jakość druku czy gwarancję idealnej kompatybilności z posiadanym urządzeniem. Wszystko to ma oczywiście niebagatelny wpływ na wysokość ceny.

Czy faktycznie jest się zobowiązanym do kupna oryginalnych tonerów Samsung?

Wiele osób po takich zapewnieniach rzeczywiście zdecyduje się na kupno oryginalnych tonerów Samsung. Czy jednak faktycznie każdy musi tak robić? Drukarki wykorzystywane do celów prywatnych lub te masowo używane do prostych dokumentów tekstowych szybko zużywają wkłady. Przy tym zwykle nie wymaga się od nich nadruków najwyższej jakości. Nie ma więc sensu za każdym razem wydawać kilkaset złotych – nie każdego jest też na to stać.

Idealnym rozwiązaniem dla oszczędnych są zamienne tonery Samsung (inaczej nazywane też zamiennymi). Są to modele kaset dokładnie odwzorowujące oryginalne wkłady, dlatego bezproblemowo współdziałają z urządzeniem. Jakość proszku barwiącego jest również zbliżona – trudno zauważyć jakąkolwiek różnicę w druku. Przy tym takie produkty kosztują znacznie mniej.

Graficy, właściciele drukarni oraz inne osoby, którym zależy na oryginalnych tonerach Samsung, w Sieci mogą znaleźć je w cenach promocyjnych lub hurtowych. Sklepy stacjonarne i te znajdujące się na stronie producenta zawsze żądają więcej. W Internecie z łatwością odszuka się o wiele korzystniejsze opcje. Pozwala to zaoszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych!

Gdzie kupić tonery?

Oryginalne i zamienne tonery Samsung można zamówić przez Internet za pośrednictwem specjalistycznych serwisów, takich jak np. TonerPartner. Wygodna wyszukiwarka pozwala sprawnie odnaleźć komponenty pasujące do posiadanego modelu drukarki. W razie kłopotów zawsze można skorzystać też z pomocy konsultanta na linii telefonicznej. W ten sposób otrzyma się niezbędne wkłady – sprawnie, bezproblemowo i przede wszystkim tanio. Wybierać można nie tylko spośród tonerów Samsung, ale także wszystkich innych popularnych firm, jak np. Brother, HP czy Canon.

Tonery Samsung są dość kosztowne, ale wcale nie oznacza to konieczności wydawania fortuny podczas użytkowania drukarki tej firmy. W Internecie w kilka chwil można znaleźć o wiele tańsze wkłady oryginalne lub zamienne. Sprawdź, ile uda Ci się zaoszczędzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here