Sukienki

Wybór sukienek na rynku jest bardzo duży, ale podejmując zakupy w sposób świadomy, możemy dokonać wyboru najlepszej sukienki sprawnie i z sukcesem. Czyli tak, by wybrany produkt faktycznie zdobił daną osobę, a nie tylko ślicznie wyglądał na manekinie. Jednym ze sposobów na świadome podejście do kupowania jest dobranie odzieży przez pryzmat tego, czy podkreśla walory sylwetki danej osoby. Ważne są długość, w połączeniu z kolorem/wzorem oraz krojem danego stroju. W artykule przedstawiono porady, jak stylizować sukienki o długościach mini, maxi i midi – a więc szeregu długości, z których można wybrać odpowiednią kreację na każdą porę roku.

Długość sukienki a sylwetka 

Co najważniejsze, zapamiętajmy, że na to, jak dana długość prezentuje się, ma wpływ nie tylko długość sukienki,  ale także jej kolor/wzór oraz krój. Dodatkiem o niebagatelnym znaczeniu jest także dobrze dobrane obuwie. Tak też należy rozważać długość sukienki – poniekąd holistycznie patrząc, jak długość komponuje się z całością projektu, wpływając na inne elementy stroju (np. buty). Weźmy również pod uwagę to, że jednym z podstawowych kryteriów dobierania długości sukienki do sylwetki, jest rozważenie, jakiego wzrostu jesteśmy. Wszystkie kobiety mogą z powodzeniem uzyskać zachwycający efekt w wyborze sukni, kiedy tylko wybierzemy sukienkę z rozmysłem. Poniżej zaprezentowane są porady doboru sukienki dla osób o wzroście niskim i wysokim, w których cenne wskazówki mogą odnaleźć także panie, które nie mają potrzeby przypisywać swojego wzrostu do żadnej z tych kategorii, bo porady zawierają także wskazówki, co do doboru długości do typu sylwetki, które są uniwersalne.

Sukienki maxi i mini dla kobiet niskich

W przypadku lata zdecydowanie królują sukienki maxi i mini. Jak z takimi długościami powinny poradzić sobie panie o niskim wzroście? Na pewno nie powinny myśleć, że muszą z jakiejś długości zrezygnować. W tym wypadku warto szukać sukienek z rozcięciem z boku (eksponują i wydłużają nogi, a także nadają sylwetce lekkości), decydując się raczej na zestawienia jednobarwne i stonowane (niekorzystnie wypadają, przy tej długości wzory geometryczne, paski i kwiaty, szczególnie, jeśli są to wzory pokrywające całe ubranie). Poleca się też zwrócić uwagę, by sukienka nie odcinała się szczególnie w talii, co może zaburzyć efekt „wyciągnięcia” sylwetki, jaki chcemy uzyskać (chyba, że sukienka na dole jest rozkloszowana, to może nadać sylwetce lekkości i zwiewności). Panie o niskim wzroście jak najczęściej powinny ponadto wybierać do sukienek – o wszystkich długościach – szpilki, a unikać obuwia wiązanego na kostce (optycznie skraca sylwetkę).

Sukienki maxi i mini dla kobiet wysokich 

Kobiety o wysokim wzroście, w przypadku sukienek maxi mogą pójść w przeciwną stronę. Dobrze będą prezentować się w sukienkach tej długości o prostym kroju (niekoniecznie rozkloszowanym), bo sylwetka sama w sobie wygląda na „wyciągniętą” i smukłą. Z powodzeniem mogą także podkreślać talię, bo osobom wysokim zależy na „przełamaniu” sylwetki, przeciwnie do osób niskich. Panie wysokie pięknie będą wyglądać również sukienkach z bogatymi wzorami, geometrycznymi, czy w kwiaty (wtedy, gdy nie ciągną się wzdłuż sylwetki). Dobrym wyborem są także kolory kontrastowe. Długość sukienki, mimo że już sięga ziemi, może być przedłużona do ekstremum, bo panie o wysokim wzroście z powodzeniem udźwigną nawet te suknie maxi, które ziemię dosłowne dotykają. Sukienki mini dla pań o wysokim wzroście także są korzystne – nogi to często atut pań o takiej sylwetce – warto jednak (szczególnie latem) przemyśleć kwestię szpilek, bo nogi i tak są już wyeksponowane. Panie wysokie powinny wybierać jednak mini na granicy midi, by sukienka nie dawała wrażenia zbyt krótkiej. Szpili idealne do każdej długości sukienki to te na wąskim obcasie, bez dodatku platformy.

Sukienki midi dla kobiet niskich 

Sezon jesienno-zimowy, ze względu na pogodę, jest z kolei zdominowany sukienkami midi, zakładanymi do grubszych rajstop. Sukienki midi uchodzą za te najbardziej problematyczne dla pań o niskim wzroście, przy czym nie musi tak być. Nie warto z nich rezygnować, bo od lat 60 XX wieku stanowią symbol kobiecości. Panie niższe, by zniwelować niekorzystny wpływ sukienki na sylwetkę, mogą, w pierwszej kolejności, założyć buty w kolorze rajstop, tak, by optycznie wydłużyć sylwetkę, nadrabiając niekorzystny efekt wywoływany przez sukienkę. Ciągłości sylwetki nadadzą także wysokie kozaki, kończące się przed sukienką i „przedłużające” ubranieEfekt będzie tym mocniejszy, im bardziej outfit utrzymany będzie w odcieniach jednej barwy, np. jesiennych szarościach, beżach, czy khaki lub zimowej czerni. Jednobarwne sukienki midi, idealne do jesiennych outfitów, znajdziemy choćby na https://lamoda.pl/katalog/ubrania/sukienki.Generalnie w sezonie jesienno-zimowym warto postawić na dopasowanie sukienki do sylwetki właśnie przy pomocy butów, które przykuwają uwagę, gdy outfit schowany jest pod płaszczami czy kurtkami.

Sukienki midi dla kobiet wysokich

Panie wysokie z kolei w takiej długości będą wyglądać bardzo korzystnie, bo długość ta dzieli optycznie sylwetkę „na pół”, pozwalając wyznaczyć proporcje. Dodatkowym atutem może być sukienka o tej długości, połączona z krojem trapezowym, co pozwala nadać sylwetce kobiecych kształtów. Te wysokie osoby, które nie chcą eksponować krągłości, a cieszą się wysokim wzrostem, w przypadku tego właśnie kroju szczególnie mogą zdecydować się na sukienkę przylegającą. Taki model, pięknie podkreślający proporcje, z krągłych, wysokich pań uczyni prawdziwe boginie. Dobry wybór to także sukienka z paskiem, który „dzieli sylwetkę” na pół, nadając proporcje. Panie o wysokim wzroście mogą śmiało zdecydować się na paski wyraziste, szerokie, z dużą ilością detali, np. szerokie paski skórzane lub paski gorsetowe. Sukienki obszerne, o tej i każdej innej długości, powinny być z kolei unikane, bo przynoszą odwrotne efekty – nie podkreślają proporcji, a sprawiają, że zarys sylwetki zostaje utracony. Wysokie buty, w przypadku kobiet wysokich, wyjątkowo dobrze sprawdzają się właśnie przy tej długości sukienki. Z powodzeniem można zdecydować się tak na szpilki, jak i na płaskie obuwie. 

Prawdą więc jest to, że co do długości każda kobieta może nosić każdą długość. Prawdziwe jest jednak także stwierdzenie, że wymaga to nieco pracy, bo trzeba wybraną długość sukienki należy zrównoważyć i dopasować do sylwetki krojem, kolorem i wzorem ubrania. Z tym artykułem-przewodnikiem nie powinno to stanowić najmniejszego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here