Śruby - konwersja odnosząca się do norm ISO/DIN/PN

Czym cechują się coraz częściej używane w dzisiejszych czasach normy ISO/DIN/PN? Jak wygląda od tak zwanej kuchni konwersja pomiędzy wyżej wymienionymi oznaczeniami? O tym wszystkim można dowiedzieć się czytając poniższy artykuł poświęcony tej tematyce.

Normy ISO/DIN/PN – najważniejsze fakty

Tego typu normy są coraz częściej stosowane, ale nie dzieje się to na pewno przypadkowo. Między innymi ludzie zwracają uwagę na tego typu parametry, ponieważ mają zamiar kupić na przykład dobrej jakości śruby, które będą solidne, wytrzymałe, właściwie zabezpieczone przed korozją i tak dalej. Normy określają rozmaite aspekty. Jest to także materiał, z którego powstały dane części. Najważniejsze, biorąc pod uwagę czynnik globalny, są normy stanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Ta placówka, w tym momencie posiadająca siedzibę w Genewie, posiada aż 162 kraje członkowskie z rozmaitych kontynentów. W tym gronie jest także Polska, od 1947 roku. Na terenie naszego kraju są stosowane między innymi Polskie Normy oznaczone skrótem PN. Tutaj najważniejsze decyzje podejmuje zaś Polski Komitet Normalizacyjny,  który sprawdza, zatwierdza, a także ewentualnie wycofuje – kolokwialnie pisząc – z obiegu pewne normy, które nie spełniają właściwych, wymaganych standardów. Natomiast za normy DIN odpowiada Niemiecki Instytut Normalizacyjny, który w tym momencie stacjonuje w stolicy kraju naszych zachodnich sąsiadów, czyli Berlinie. Deutsches Institute für Normung zajmuje się organizacją i prowadzeniem normalizacji krajowej w tym państwie. Do zadań tej placówki należą również prace naukowo-badawcze, badania przemysłowe lub szczegółowa kontrola jakości wyrobów.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-din-931-iso-4014-szesciokatne-niepelnym-gwintem/

Konwersja norm ISO/DIN/PN

Konwersja pomiędzy wyżej wymienionymi normami to czynność polegająca na zamianie jednej normy na drugą. Jeśli na przykład ktoś chce sprzedać komuś z zagranicy śruby sześciokątne z pełnym gwintem, to najlepiej, aby stosował normy ISO. Co ma zrobić w takiej sytuacji, kiedy zna tylko oznaczenie PN 82105? Po prostu trzeba zastosować tabelę konwersji norm. Takie narzędzie można bez problemu znaleźć w internecie, jest ono coraz popularniejsze. Co dzieje się dalej? Macie przed sobą tabelę konwersji norm? Teraz musicie wpisać normę PN 82105 w odpowiednie miejsce wyszukiwarki. Bo żadnego problemu, i dodatkowo szybko dowiecie się, jakie są pozostałe oznaczenia w przypadku tych śrub sześciokątnych z pełnym gwintem (to DIN 933/ISO 4017). Prawda, że łatwe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here