sińce pod oczami
fot. pixabay.com

Sińce pod oczami stanowią ogromny dyskomfort dla wielu kobiet, które najchętniej nosiłyby stale ciemne okulary, aby tylko nie było ich widać. Wiele z nas próbuje zamaskować je skutecznym korektorem oraz podkładem, jednakże to sposób na chwilę, a sińce wcale nie znikają. Jak sobie z nimi poradzić? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/skuteczne-sposoby-na-since-pod-oczami/

Sińce

Sińce, worki, oczy pandy, cienie. Pod różnymi nazwami kryje się ten sam problem, który polega na ciemnych śladach pod oczami, które są również opuchnięte i wyglądają na zmęczone, jak gdybyś nie przespała kilku nocy.

Są one owszem wynikiem dużego zmęczenia, a także niewyspania, ale także mogą być objawem chorób. Cienie pod oczami są również dziedziczne, a do ich przyczyny zalicza się płytko unaczynioną skórę. Mogą się pojawić po zarwanej nocce, a także w wyniku braku regularnego dotleniania się oraz przy zaburzeniach przepływu krwi. Mogą także być wynikiem nadmiernej produkcji melaniny, czyli barwnika skóry, który sprawia, że skóra w okolicy oczu staje się ciemniejsza niż na reszcie naszej twarzy.

Jak sobie radzić z sińcami pod oczami?

Jeśli masz już dość nakładania grubych warstw korektora pod oczy, możesz wypróbować chłodny kompres, który poprawi stan twojej skóry, a także zlikwiduje obrzęk i cienie. Wystarczą ci do tego żelowe okulary, które chłodzi się w lodówce, a następnie przykłada pod oczy. Jeśli nie masz takich okularów, skorzystaj z łyżeczki do herbaty, którą należy schłodzić w lodówce i w ten sam sposób przyłożyć do skóry pod oczami.

Krem pod oczy z zawartością odpowiednich witamin C i K oraz z dodatkiem kofeiny lub wyciągów ziołowych rozjaśni skórę pod oczami, a także rozświetli ją. Ożywi przepływ limfy oraz przyspieszy zniknięcie obrzęków.

Pamiętaj jednak, że jeśli to przypadłość twojej urody, twoja walka z cieniami pod oczami może być daremna. Miej w zapasie przy sobie zawsze odpowiedni korektor, którym zakryjesz niedoskonałości.

Przeczytaj też: http://www.sistars.pl/maseczka-z-jajkiem-na-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here