Podstawy PIT-37

PIT – 37 to deklaracja podatkowa składana przez osoby fizyczne. Jest to najprostsza deklaracja składana w podstawowych i typowych przypadkach. Dzięki tego rodzaju dokumentowi możliwe jest przedstawienie rocznych dochodów oraz ukazanie jego źródła. Deklaracja ta dotyczy jedynie przychodów opodatkowanych w skali 18% i 32%.

Dotychczas składanie deklaracji podatkowych PIT-37, jak również innych wniosków sprawiało wiele problemów, kłopotów, zamieszania i komplikacji. Dzięki nowo powstałym możliwościom, którymi są tworzenie deklaracji w specjalnie utworzonych programach, wysyłanie wniosków przez internet, jak również całkowite internetowe rozliczanie się, wiele osób zaoszczędzi czas i prosty, szybki i wygodny sposób sporządzi rozliczenie podatkowe.

Jak rozliczyć PIT-37 przez internet?

Aby móc skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i rozliczyć swój PIT drogą elektroniczną należny skorzystać ze specjalnie przygotowanych programów umożliwiających pobranie automatycznie wygenerowanego zeznania i wysłanie go do odpowiedniej palcówki. Zalogowanie się do wybranego programu umożliwia pobranie wniosku, zaakceptowanie go bez poprawek, wprowadzenie w nim zmian dotyczących sposobu rozliczania się (samodzielnie lub z małżonkiem), uzupełnienia ulg i odpisów, wypełnienie rubryki pozwalającej przekazać 1% na rzecz osób i instytucji posiadających KRS.

Po podjęciu decyzji i wygenerowaniu wniosku należy go zaakceptować i wysłać do Urzędu drogą elektroniczną lub pozostawić bez zmian. W przypadku niepodjęcia żadnych interwencji druk zostanie automatycznie wysłany do Urzędu, w niezmienionej formie. Aby móc skorzystać z innowacyjnych metod należy wybrać odpowiedni program lub aplikację przygotowaną w tym calu. Są nimi: program e-Deklaracje PIT, Twój e-PIT, inne programy służące tworzeniu i wysyłaniu deklaracji rozliczeniowej.

Do kiedy jest czas na rozliczenie PIT-37?

Każdą deklarację związaną z rozliczeniem PIT-37 należy złożyć do końca kwietnia. Niezależnie od sposobu rozliczenia – tradycyjnie czy internetowo, ostateczną datą jest 30 kwiecień. Atutami internetowego rozliczania się jest automatyczne wysłanie rozliczenia przed datą 30 kwiecień lub ostatniego dnia, co uniemożliwia spóźnienie się z doręczeniem wniosku. Kolejnymi przywilejami wynikającymi z użycia elektronicznych sposób rozliczania się jest możliwość szybszego uzyskania zwrotów wynikających z rozliczeń. Dzięki rozbudowanym i dobrze przygotowanym programom, rozliczanie podatku stało się proste, wygodne, szybkie i mało skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here