Pierwsza gitara dla nastolatka

Gra na gitarze to marzenie wielu nastolatków. Czasem wynika ono z obserwacji otoczenia najbliższych znajomych i chęci powielania tej samej pasji. Innym razem jest efektem kalki, bo brat czy siostra zaczynają się coraz bardziej zagłębiać w świat muzyki. I tak można mnożyć, i mnożyć powody takiego zainteresowania, ale w gruncie rzeczy skupianie się na motywach wcale nie jest istotne.

Liczy się chęć do gry na gitarze oraz to, by ten zapał szybko nie ostygł. Szczególnie, że mówimy o nastolatkach, czyli grupie osób, która łatwo się zniechęca i zmienia zainteresowania z minuty na minutę.

Pierwsza gitara dla nastolatka – co warto wziąć pod uwagę, o czym pamiętać?

Decydując się na pierwszą gitarę dla nastolatka, nie trzeba inwestować dużych pieniędzy. I wcale nie chodzi o to, by na przykład odkupić od znajomego mocno zużyty i nienastrojony instrument. Taki ruch może bowiem łatwo zniechęcić młodego człowieka do tego, by z niego intensywnie korzystał.

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wynajem instrumentu z możliwością jego późniejszego wykupienia. Jeśli nastolatkowi się spodoba, może zatrzymać ten sprzęt na lata. Jeśli nie, łatwo wymieni go na inny model.

Sprawdź, jak wybrać pierwszą gitarę dla nastolatka!

Szukając gitary dla nastolatka, warto się kierować rozmiarem takiego instrumentu. Szczególnie, że jest z czego wybierać! Przykładowo, dla młodzieży między 11. a 13. rokiem życia, a także dla niskich osób, mierzących 150-160 cm, dobrym wyborem będzie gitara 7/8. Z kolei w przypadku starszych dzieci, mających powyżej 13. roku życia i zarazem mierzących ponad 160 cm, lepiej postawić na standardową wielkość gitary, czyli 4/4.

Na tym nie koniec, bo istotny jest również sam rodzaj tego instrumentu. Osoby, które nie chcą używać kostki, bo wolą grać palcami, mogą pomyśleć o gitarze klasycznej. Z kolei fani mocnych brzmień bez wątpienia postawią na gitarę elektryczną.

Jeśli zaś chodzi o przedział cenowy, to przy pierwszej gitarze dla nastolatka najlepiej pójść na kompromis – nie decydować się na najtańsze i najmniej atrakcyjne instrumenty, a jednocześnie nie przepłacać za coś, co może za chwilę pójść w odstawkę. Średnio budżet na gitarę powinien w tym przypadku mieścić się w granicach 700-2000 złotych.

Artykuł powstał przy współpracy z Vibe.pl – wypożyczalnią instrumentów muzycznych online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here