Lampy do sufitów podwieszanych i kasetonowych

Jak wiadomo oświetlenie odgrywa jedną z głównych ról aranżacyjnych w całym pomieszczeniu. Aby dopasować odpowiednie źródło światła musimy ustalić jaką funkcję powinno pełnić, a także pamiętać, że zamontowane przez nas oświetlenie sufitowe nadaje miejscu charakteru. Panele LED zazwyczaj spotykane są w miejscach publicznych takich jak przychodnie, szkoły lub biura. Są idealne do tego typu pomieszczeń, ponieważ rozpraszają światło na cały obiekt. Nie da się ukryć, że to ważna cecha w miejscach publicznych.

Lampa do sufitu kasetonowego – jaką wybrać?

Wybierając odpowiednią lampę, która idealnie nada się do wyposażenia pomieszczenia które chcemy w nią zaopatrzyć, powinniśmy sprawdzić jaki typ lampy najbardziej odpowiada naszym wyobrażeniom i wymaganiom. Głównym wyznacznikiem tego jakie oświetlenie LED postanowimy wybrać do podwieszanego sufitu, jest jego przeznaczenie. Tak jak już wiemy, najczęściej spotykanym miejscem występowania takiego oświetlenia ledowego są miejsca użyteczności publicznej, ale warto też wiedzieć, że montaż sufitu podwieszanego jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem np. w łazienkach, ponieważ zapewniają one równomierne i energooszczędne oświetlenie.

Lampa do sufitu kasetonowego

Lampy do sufitów podwieszanych 60×60

Inwestując w panele LED, możemy być pewni, że nasze zyski będą podwójne. Oprawa LED to rozwiązanie wielu problemów zarówno tych estetycznych jak i finansowych. Wybierając kasetony ledowe nie narażamy się na niepotrzebnie wysokie opłaty, ich energooszczędność pozwala na używanie ich bez obaw o gigantyczne rachunki za prąd. Patrząc pod kątem estetycznym i funkcjonalnym widzimy, że zabierają one mało miejsca w przestrzeni, a ich nienaganne światło jest jak wisienka na torcie. Wybierając panele LED spotkamy się z kilkoma rozmiarami tego produktu. Najpopularniejszymi z nich są lampy o wymiarach 60 x 60 cm.

Panel LED – sufit podwieszany

Jeśli zdecydowaliśmy się na montaż sufitu podwieszanego, następnym naszym krokiem powinien być wybór rodzaju oprawy oświetleniowej. Jeśli chodzi o panele kasetonowe, mamy spory wybór nie, tylko jeśli chodzi o wymiary, ale również kształt najbardziej dla nas odpowiedni. Jak wiadomo ile ludzi tyle gustów, a każde pomieszczenie ma swój niepowtarzalny charakter, który dzięki wyborowi okrągłych lub kwadratowych paneli, ponieważ takie kształty są dostępne, możemy idealnie podkreślić. Fajnym wariantem są panele LED, mają znormalizowany wymiar typowo pod sufity typu Armstrong 595x595mm. Aby porównać odpowiednią daną lampę, jaką ma efektywność najlepiej porównać stosunek watów do lumenów. Czyli im lepszy współczynnik lumenów, tym większa wydajność oprawy. Dodatkowo zaletą takich lamp jest szeroki kąt świecenia i nisko osadzone źródło światła.

Panel LED - sufit podwieszany

Lampy do sufitów kasetonowych

W większości przypadków szukając odpowiedniego oświetlenia stawiamy na klasykę, czyli na światło białe. Jest nie tylko światłem przypominającym naturalne oświetlenie, ale przede wszystkim jest bardzo praktyczne. Idealnie nadaje się do każdego typu pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że zakładając sufit kasetonowy możemy zdecydować się na kolorowy panel RGB, które idealnie sprawdzą się na przykład w hotelach i lokalach rozrywkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here