Jak wybrać dobrą skrzynkę narzędziową?

0
1765

Od lat skrzynki narzędziowe pozwalają utrzymać porządek w szeregu akcesoriów, jakimi się otaczamy. Są niezbędne zarówno w domach, jak i warsztatach czy zakładach pracy, choć oczywiście poszczególne modele będą się różnić wielkością, ciężarem, a także układem. Skrzynki narzędziowe ułatwiają przechowywanie nawet bardzo specjalistycznych materiałów, ale także sprawiają, że praca jest szybsza i bezpieczniejsza. Nie musimy wszak tracić czasu na poszukiwanie kolejnego śrubokręta. Najważniejszymi argumentami, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, jest funkcjonalność. Ona będzie widoczna zarówno w układzie półek, szuflad, przegródek, wielkości, uchwytach, które ułatwiają przenoszenie.

Przede wszystkim wygoda

Odpowiednia skrzynka narzędziowa powinna być dostosowana do potrzeb. Nie zawsze duży model będzie najlepszym wyborem, tak samo jak mały wcale nie musi gwarantować ergonomii. Wiele zależy od tego, jakie narzędzia chcemy przechowywać, jaki powinna mieć rozmiar, czy chcemy ją przenosić, czy wolimy jednak duże modele na kółkach. Najmniejsze skrzynki mają 12 lub 14 cali i są przeznaczone do transportowania podstawowych narzędzi, jakie mamy w domu. W takich modelach bez problemu zmieści się lekki młotek, kilka wkrętaków, kombinerki i szpulki taśmy izolacyjnej. Nieco większe – powyżej 20 cali są mniej poręczne w przenoszeniu, ale za to zmieszczą zdecydowanie więcej narzędzi i akcesoriów. Poza tym na rynku dostępne są również takie modele jak skrzynka na kółkach Job Box Keter Curver, która bardziej przypomina ruchomy warsztat. Składają się z kilku skrzynek i szuflad, a wygodne kółka ułatwiają przenoszenie całości z miejsca na miejsce. To mobilny produkt, który dodatkowo zawiera bardzo przemyślaną przestrzeń przechowywania zarówno dużych narzędzi i nawet małych akcesoriów takich jak bity albo śruby. Ich największą zaletą jest to, że łatwo je można przewieźć w inne miejsca. Poza tym są niezwykle pojemne i praktyczne. Zajmują jednak dużo miejsca i częściej są wykorzystywane w miejscach, gdzie na co dzień korzysta się ze specjalistycznych narzędzi.

Po drugie – wytrzymałość

Skrzynki narzędziowe najczęściej wykonane są wytrzymałych tworzyw sztucznych, stali oraz aluminium. Ze względu na cenę i praktyczne aspekty tych pierwszych jest najwięcej. Skrzynki z tworzyw sztucznych są lekkie, choć mogą pękać na przykład pod wpływem uderzenia jeśli są wyprodukowane z materiałów niskiej jakości. Metalowe produkty są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, ale ich waga sprawia, że są rzadko używane. Dlatego właśnie wiele osób sięga po skrzynki aluminiowe. Te jednak są drogie i dlatego właśnie wybierane są przez specjalistów. Na co dzień idealna będzie skrzynka narzędziowa Keter Rigid Tool Box, która będzie w stanie dużo wytrzymać. Pomieści także podstawowe narzędzia i inne akcesoria, które po prostu w domu trzeba mieć.

Artykuł powstał we współpracy z https://krainakoszy.pl/pol_m_KETER-_Skrzynki-narzedziowe-924.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here