Dobry krem pod oczy – co powinien mieć w składzie

Krem pod oczy należy dobierać na zasadzie kompatybilności składników aktywnych ze swoim wiekiem oraz indywidualnymi potrzebami. Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i ma inne potrzeby niż reszta twarzy – a zatem najlepszy krem pod oczy powinien mieć zupełnie inne działanie niż najlepszy krem do twarzy!

Indywidualne potrzeby każdej cery

Skórę dzieli się na kilka typów: normalną, mieszaną, tłustą oraz suchą i atopową. Okazuje się jednak, że skóra bezpośrednio pod oczami praktycznie nie wydziela łoju, a zatem te kryteria podziału niemal wcale jej nie dotyczą. Jest niezwykle cienka, podatna na zmiany mimiczne, a więc to tam pojawiają się pierwsze zmarszczki. Może też przejawiać objawy zmęczenia – opuchliznę lub cienie pod oczami. Z tego też względu krem pod oczy powinien skupiać się właśnie na przeciwdziałaniu zmarszczkom, utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia i redukowaniu objawów zmęczenia. Zwyczajny krem do pielęgnacji twarzy, na przykład o właściwościach matujących, nie będzie dostatecznie dobrym kosmetykiem dla wrażliwej skóry oczu.

Najlepszy krem pod oczy – czyli dobrany do wieku

Kryterium, według którego należy dokonywać wyboru kremu do okolicy oczu, powinien być wiek stosującej go osoby. Najlepszy krem pod oczy dla kobiet do 30. roku życia powinien przede wszystkim silnie nawilżać, redukować cienie i opuchliznę oraz wiązać wodę w komórkach. Z kolei po 30. roku życia należy już dbać o odbudowę włókien kolagenowych i rozpocząć silne odmładzanie skóry pod oczami – za pomocą specjalnych składników aktywnych zawartych w dobrej jakości preparacie.

Jaki krem dla jakiej cery?

Na opakowaniach kremów pod oczy producenci zwykle umieszczają informację na temat dedykowanego wieku do stosowania danego kosmetyku oraz konkretnych jego zalet. W przypadku kobiet młodych bardzo ważne są składniki nawilżające i pobudzające krążenie – na przykład kofeina, algi, pietruszka. Dzięki nim likwidowane są objawy zmęczenia wokół oczu. Skóra staje się gładka, a spojrzenie bardziej żywe! Najlepszy krem pod oczy dla kobiet po 25. roku życia powinien już zawierać przeciwutleniacze, na przykład w postaci witaminy C, a także składniki silnie wiążące wodę w komórkach – to ten etap, w którym wciąż nawilżanie skóry jest najbardziej potrzebnym zabiegiem. Kobiety po 30. roku życia powinny postawić na krem pod oczy, który stymuluje produkcję wiązań kolagenowych, a po 40 należy stawiać na silną ochronę przed promieniami UVA i UVB, a także wolnymi rodnikami! Odpowiednie rozeznanie w rodzajach kremów i swoich potrzebach pomoże dobrać idealny dla codziennej pielęgnacji kosmetyk!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here